1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 Litrelik Tanka malawi cichd'let tavsiyesi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamun aleyküm arkadaşlar abilerim. Akvaryum yaptırıyorum konuylada paylaşmıştım zaten 100x50x50 boyutlarında 250 litre malawi cichd'let beslicem akvaryum ayın 8'inde elime ulaşacak malawi cichd'let besliceğime karar verdikden, sonra yaklaşik bir aydir bu baliklar hakkinda araştirma yaptim biraz bilgi sahibi oldum tabi. En az 120 litre su hacminde yaşıçakları kayalik bölgeleri seviceklerini su şartlarini bunun gibi v.s
    birçok bilgi okudum genede akvarist abilerime bir danışim istedim. Bu akvaryumda kaç sari prenses,demasoni,yunus besleyebilirim. Yunuslarin biraz daha büyük hacimlerde beslendiğini okudum sizce besleme'limiyim? Yoksa hacim yetersiz besleme'mi dersiniz. Bunun gibi biraz bilgi verirseniz bende ona göre karar vericem . saygılar:gif

....................................

Mesaj Düzenleme 1

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Merhabalar Murat kardeşim,

Yaptırmayı düşündüğün akvaryumda çok güzel birşekilde sarı prenses yada demasoni kolonisi besleyebilirsin,örneğin 2 e 8 d şeklinde.Aslında yunusta besleyebilirsin o akvaryumda tabi sayı az olmak şartıyla ama yunus beslemeni tavsiye etmem o akvaryumda. Zira çok büyük boyutlara ulaşabilecek bir balık olan yunus, o akvaryumda en fazla 12-13 cm e ulaşabilecek,yani yanık kalacaktır.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Olcay abi teşekkür ederim. Yunus beslemicem o zaman madem yanık kalıcak kısa kalıcak büyü'yemicek beslemeye gerek yok sağlıksız olucaksa hiç beslemem hem balığa yazık hem benim içim rahat etmez. Sarı prenses yada demasoni kolonisi beslicem tek tür besleme daha iyi olucak düşüncesindeyim biraz düşüneyim kararımı verip akvaryumu faliyete geçirince alırım. saygılar:gif

............................

Mesaj Düzenleme 2

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Kesinlikle, tek tür beslemek yerinde bir karar olur Murat Bey. burda:gif

Damızlık yada damızlık altı boyutlarda demasoni kolonisi alacaksanız bantlarının düzgünlüğüne özen gösterin derim.
    Saygılar. saygılar:gif

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bencede tek tür daha sağlıklı olur Murat abi, benim sana önerim Demasoni kolonisi kur, bol kayalıklı demasoni kolonisi süper olur bence. :) Türker abiye katılıyorum demasoni alıcaksan bantlarının düzgünlüğüne dikkat edersin iyi olur. ;)

Sayfayı Paylaş