1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 Litreye Bu ısıtıcı yeterlimi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar 250 litreye bu ısıtıcı yeterli gelirmi bana yeterli gibi geldi ama bide sizin görüşleri alalim? Fiyatta uygun baya.

Ürün Adı : Tropico Aquarium Heater 200 W Akvaryum Isıtıcısı ( İtalyan Malı )
    Marka : Tropico

{piyasa_fiyati}
    Fiyat : 18,02 TL + KDV
    Kdv Dahil : 21,26 TL (21262.2 Puan)
    İndirimli : 17,01 TL
    Havale : 16,16 TL (%5 havale indirimi)

Ürün açiklamasi

Tropico 200 W;
    150-250 lt hacminde olan akvaryumlar için su ısıtıcısıdır. Akvaryum içine dik olarak yerleştirildikten sonra, üzerinde bulunan vantuzları ile cama sabitlenilerek kullanılır.
    Kullanma Talimatı;
    Isıtıcı akvaryum içerisine sabitlendikten sonra üst bölümde yer alan ısı ayar düğmesinden istenilen sıcaklık derecesi ayarlanır. Daha sonra ısıtıcının üzerinde bulunan kırmızı renkli "Minimum Water Level" ibaresinin bulunduğu seviyeye kadar suya indirilir ve ısıtıcının fişi prize takılır. Isıtıcı bir kaç dakika içerisinde çalışmaya başlayacaktır. Isıtma işlemi devam ettiği sürece üzerinde yer alan "on" uyarı ışığı yanık olarak görülecektir. Isıtma işlemi bittiğinde ise bu ikaz ışığı sönecektir. Hassas bir otomatik termostat sistemi olan Tropico ısıtıcı ısı farklarını algılayarak çalışmaya başlar ve suyun ısısı istenilen düzeye geldiğinde otomatik olarak ısı sabitlenir ve çalışması durur.

Teknik Blgiler :
    230 Volt
    50 Hz
    200 watt

Uyarılar;
    Isıtıcının takıldığı prizin ıslanmamasına dikkat ediniz.
    Isıtıcı prizde takılı iken akvaryum içerisine elinizi sokmayınız.
    Temizlik sırasında ısıtıcınızı fişten çekiniz.
    Isıtıcıyı su dışında çalıştırmayınız.
    Kablosunu kesip ilave ile çalıştırmayınız.

İthalatçı Firma : Anadolu Pet Ürünleri
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ürün Adı : RH777-300 Al Hijaz Akvaryum Isıtıcısı 300 watt
    Marka : E.HALLAK est.

{piyasa_fiyati}
    Fiyat : 14,82 TL + KDV
    Kdv Dahil : 17,48 TL (17482.3 Puan)
    İndirimli : 12,00 TL
    Havale : 11,40 TL (%5 havale indirimi)

Ürün açiklamasi

RH777-200 Al Hijaz Akvaryum Isıtıcısı 200 watt

*
    200- 300 lt hacminde, yüksekliği minimum 50 cm olan akvaryumlar için su ısıtıcısıdır. Akvaryum içine dik olarak yerleştirildikten sonra, üzerinde bulunan vantuzları ile cama sabitlenilerek kullanılır.
    *
    Güç : 220V-300 Watt
    *
    Kullanma Talimatı;
    *
    Isıtıcı akvaryum içerisine sabitlendikten sonra üst bölümde yer alan ısı ayar düğmesinden istenilen sıcaklık derecesi ayarlanır. Daha sonra ısıtıcının üzerinde bulunan "Minimum Water Level" ibaresinin bulunduğu seviyeye kadar su dolduruldurulur ve ısıtıcının fişi prize takılır. Isıtıcı bir kaç dakika içerisinde çalışmaya başlayacaktır. Isıtma işlemi devam ettiği sürece üzerinde yer alan uyarı ışığı yanık olarak görülecektir. Isıtma işlemi bittiğinde ise bu ikaz ışığı sönecektir. Al-Hijaz ısıtıcı, akvaryum suyundaki ısı farklarını algılayarak çalışmaya başlar ve suyun ısısı istenilen düzeye geldiğinde otomatik olarak ısı sabitlenir ve çalışması durur.
    *
    Uyarılar;
    *
    Isıtıcının takıldığı prizin ıslanmamasına dikkat ediniz.
    *
    Isıtıcı prizde takılı iken akvaryum içerisine elinizi sokmayınız.
    *
    Temizlik sırasında ısıtıcınızı fişten çekiniz.
    *
    Isıtıcıyı su dışında asla çalıştırmayınız.
    *
    Kablolarını kesip ekleme yapmayınız.
    *
    Akvaryum (cam yüzey ) su ısıtması için uygundur. Başka bir alanda kullanılamaz.

Arkadaşlar biri 200w biri 300w hangisini almaliyim sizce?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Murat'cığım, 250 litrelik akvaryum için 200 watta yeterli gelir, en azından İtalyan malı, ötekinde menşei yazmamışsın ama, tahminimce çin malı.

Tamam ince hesaplar yapıyorsun anlıyorum tamamen duygusal olduğunu ama, bir tank kuracaksın ve içine canlı koyacaksın, olduda bilinmeyen markalar olan ısıtıcıları aldın, en kötü ihtimali düşünürsek, olduda arıza yaptı bozuldu ısıtıcın, şimdi aralarında 30 TL gibi fark olan, Eheim/Jager veya Tetratec ısıtıcı almana deymezmi?

Hem canlılarına, hem parana yazık değilmi?

Benim şahsi fikrim özür dilerim, her zaman ilk önce kötü sonuçları düşünürüm....

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Murat abi haklisin. Ama Eheim/Jager,Tetratec fiyatlari çok yüksek 50 tl abi. Buda benim için baya bir para sadece ısıtıcıyla bitsedi tamam dediğin doğru ,Eheim/Jager veya Tetratec almak daha mantıklı ama fiyati bana şimdi pahalı gelir. Sanırım gene İtalyan malını almak daha doğru, Öbüründe yazmiyodu abi sanirim çin malidir.

4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Murat arkadaşım 200 wat 250 litreye soğuk ortamda yetmeyebilir bence 300 wat alsan daha iyi olur marka olarak tabiki eheim jager tek ama hem uygun hemde iyi olsun dersen atman tavsiye ederim

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Isıtıcı konusunda hep tedbirliyimdir. Tasarrufa gidilmeyecek bir ekipman bence. Bu markayı duymadım yalan yok ama ben olsam Jager alırdım.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Temel abi haklısın sanırım. Isıtıcı şakaya gelmicek bir ekip'man. Jager alıyım kafam rahat etsin. saygılar:gif

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Murat abi ben Tetratec aldım 200w çok güzel Aqua pet center'dan aldım B.düzü.Çok şey aldığım için 35 tl gibi bi fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Murat abi aquarium heater almanı tavsiye etmem, benim bir arkadaş aldı 200 watt 150 lt akvaryumu 1 haftada ısıttı.
    Bence ismi duyulmuş ısıtıcılar al derim, Atman, jager, tetratech vs

9. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Tetra veya Jeager çok zorluyorsa bütçenizi,Atman da düşünebilirsiniz bence.
    300W Atman 27 lira

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler ısıtıcı sorunumu çözdüm. Atman sipariş verdim saygılar:gif

Sayfayı Paylaş