1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 lt Akvaryum yapımı yardım

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde enk41 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  1. enk41

    enk41

    Mesajlar:
    57
    Arkadaşlar 250 lt akvaryum yaptım ve altı çatladı,8 mm lik camdan.bu çatlayan camın altına bir 8 veya 10 mm lık cam daha koysam olur mu?
     
  2. okan058

    okan058

    Mesajlar:
    820
    İsim:
    okan sakal
    Ercan bey öncelikle geçmiş olsun . Altına tekrar cam yapıştırıp risk almaktansa bence catlayan camı çıkarıp yerine yeni bir 10 mm lik bir cam yapıştırmanız daha mantıklı ve sağlıklı olur . Ayrıca catlayan camı ince yumuşak bir telle çok basit ve kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz .
     
  3. RuPTuR

    RuPTuR

    Mesajlar:
    1.486
    İsim:
    Cem
    250 litrelik tankımda 6mm cam kullandım tabanda ve yanlarda.Çatlama olmadı.Bir yere mi çarptınız acaba?
     
  4. YIKIKTEMO

    YIKIKTEMO

    Mesajlar:
    30.767
    Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alt camın çatlaması en zararsız bölgedir. Akavaryuma içten tam tabana oturacak ölçüde bir cam kestirin ve sağlam şekilde silikonlayın. Silikonlarken kenarların haricinde camın tabana bakacak alt kısımlarınıda iyice silikonlayın ve yapıştırın. Akvaryumu kurtarırsınız. Ben arka cama uygulamıştım, baya kullandım, hatta tekrar kurdular verdiğim arkadaşlar.
     
  5. fuat18

    fuat18

    Mesajlar:
    28
    ercan bey öncelikle geçmiş olsun altına yapıştıracağınız camın bir faydası olmaz çükü çatlaktan yine sızıntı olacaktır camı deyiştirmeniz en doğru olanı ama illada sökmiyeceğim derseniz koyacanız camı içten koyun ve etrafını güzelce silikonlayın sanıyorum yeri terazisiz olduğundan çatlamıştır. saygılar
     
  6. enk41

    enk41

    Mesajlar:
    57
    Arkadaşlar sorunu buldum, akvaryumu koyarken altına herhangi bir yumuşak madde koymadım.şimdi tekrar 8 mm lik camdan yaptm ve yaparken altına strafor koydum. Görüşleriniz için teşekkür ederim.
     

Sayfayı Paylaş