1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250x70x65 Piranha tankından 80x80x50 Tuzlu suya geçiş...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde OrkO tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. OrkO

OrkO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Orçun Ersan
    Arkadaşlar elimden geldiğince herşeyi sizlere anlatmaya çalıştım, inşallah yanlış birşeyler yapmamışımdır, bundan sonrada sayenizde yapmam. Gecenin bu saatinde vakit ayırıp konuyu okuyup yardım ve görüşlerinizi belirttiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Işıklandırma konusunda ilk iki hareketin yerini değiştirirmisiniz yani ilk 2 tane yansın sonra +2 tane daha sonra metal halide (en az 1 saat daha arttırın) . Kahverengi nokta nokta yosunlanmalar (aslında bilimsel olarak yosun değil alg dir :) )diatom başlangıcı. Artıp bütün tankı çamur gibi sarabilirde çok sönük bir şekilde sürüp kalkabilirde.

OrkO bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Böylebişey olabilirmi dediğiniz?

spionid.jpg

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Neyse üstatlar görürse cevap verirler benim konuda, burayı meşgul etmeyeyim. Sağ ol Murat.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hah aynısı Mesut ne bunlar?

6. OrkO

OrkO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Orçun Ersan
    Anladım Mesut Bey teşekkürler, peki saat 20:00 dan 23:00 e kadar metal yanarkken diğer 4 tanede mavi yansınmı metalle beraber yoksa metal + 2 tane mavi mi bilemedim.

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Üstad değilim ama cevap vereyim yinede :p :D Spionid worms deniyor İçin rahat olsun faydalı canlı bunlar ;) Zaten bi senin bide Yusufun kumlardan birer avuç alacam 2. kurulumdan sonra bende pod mod kalmadı :D

cimlikaya ve veysel bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hepsi yansın. Yarın birgün alacağın balıkların hemen hepsi doğadan gelen ve hassas canlılar olacak ve bizler mümkün oluğu kadar doğayı taklit etmeye çalışacağız. Işık konusuda öyle gün takliti yapacağız biraz-az-çok-az biraz şeklinde ;) Birde diatom algleri ışığı sever olsun bitsin. Baktın olmuyor zaten 2 hafta olmuş 10 güne kadar olmazsa dayanıklı balıklardan giriş yapmaya başlayabirlirsin.

OrkO bunu beğendi.
  9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Öncelikle hoş geldiniz ben konuya yeni kurulum diye bakarken bir baktım ki tank kurulmuş canlılar bile var maşallah .
    Veysel abi seninkiler bi tur su süzucu kurt bende yüzlerce var onlardan zararsız mininacik zaten.

Seyyar cihazdan online.

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben elyaftan sonra potlar kayboldu diye üzülüyordum, dün baktım gece evdeydim, her tarafta geziyorlar. Orçun bey sizin konuyu da meşgul ettik ama size de faydalı bu konular.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Orçun Bey ışık yanma süreniz çok uzun toplam 8-9 saati geçmeyecek sekilde ayar yapın.Bence mavi - metal +mavi- mavi sekli yeterli

Seyyar cihazdan online.

OrkO bunu beğendi.
  12. OrkO

OrkO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Orçun Ersan
    Bende sizlerden çekindiğimden ne zaman 1-2 balık girebilirim diye soramıyodum, bu extra en merak ettiğim bilgi süper oldu :)
    Halil Bey çok teşekkür ederim, 09.05 olan tarihi malesef düzeltip 02.05 yapamadığım için biraz kafa karışıtırıcı bir durum söz konusu bendede forumda acemi olduğumdan dahada karıştı :)

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Tarih düzeldi merak etme .

Seyyar cihazdan online.

OrkO ve veysel bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Siz bu bekleme sürecinde şunun planlamasını yapın. Ben nasıl bir akvaryum istiyorum? Çünkü mercanlarla bazı güzel balıklar pek olmuyor angel foxface triger gibi veya mercanlara zararı olmayan balıklardan birbirleriyle geçinemeyenler oluyor. Siz ilk alımlarınızı yapmadan önce bunları kafanızda netleştirirseniz daha sağlıklı ilerlersiniz.

OrkO bunu beğendi.
  15. OrkO

OrkO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Orçun Ersan
    Bu aydınlatma olayı çok kötü, ben geceleri saat 02:00 ye kadar oturuyorum ve en büyük zevkim akvaryumu seyretmek.. O zaman ilk çift maviyi yakma saatini 17:00 gibi değiştirip gece 2 ye kadar 9 saat şeklinde ayarlayacağım Halil Bey.

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Oda çok Isık alıyor mu

Seyyar cihazdan online.

17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gece seyrederken çok ışığa gerek yok küçük bir mavi led çok güzel aydınlatıyor. Hem bu şekil seyretmesi ve gece canlılarını görme imkanı oluyor.

OrkO bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    :D Şuan bir zararı yok ama birde balıklar geldiğinde onlar açısından düşün gece 2 ye kadar aydınlık sonra karanlık 4-5 gibi tekrar aydınlık 2-3 saat dinlenme süresi vereceksin canlılara? Bilmiyorum çok detaylı düşünüyor da olabilirim :rolleyes: belki bu kadarına gerek yoktur :D

OrkO bunu beğendi.
  19. OrkO

OrkO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Orçun Ersan
    Haklısınız Mesut Bey ama bunu netleştirecek bilgiye malesef sahip değilim. Sizlerin fikirleriyle bunu oluşturmak istiyorum. Yalnız triger fish benim ve eşimin favorisi olduğu için onu besleyemeyeceğimi akvaryumcudan öğrendim, dediğiniz gibi mercanları yiyiyormuş kendileri ve akvaryum boyum çok yetersizmiş.

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Halil benim t8 armatür konusunda videoya bir baksan benim için, sen bu işlerin üstadısın iki mavi daha ekleyeceğim. Tavsiyen ne olacak.

Sayfayı Paylaş