1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

260x70x65 yeniden kurulum.

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde TigeR tarafından 2 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Merhaba arkadaslar tum israrlara ragmen kaya dekorunu degistitmedim. Aklimda daha sonra ince fiji alip birbirine yapistitip sagdan ve soldan ince dal seklinde kopru kurmak su an icin kimse begenmesede benim hosuma gitti kayalar:)
    Su tuzlandi 4 gundur donuyor dun az miktar yem attim bakteri kulturu gitmicem diatomun olusmasini beklicem. Balik girmek icin hic acelem yok. Ilk etapta temizlik ekibi ve kuru yem yiyen ne kadar butterfly bulabilirsem tanka ekliyecegim sonrasinda angellar ve sohal ilave olacak.

YMR_AY bunu beğendi.
  2. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Merhaba arkadaslar tankta bi kac degisiklik yaptim.
    Öncelikle ps degisti dove i 200 alindi.
    Jebao rw 15 leri cikarticam onun yerine sobo wp 400 elimde vardi kayalara vurdurucam.
    Ve sobo wp 800 cift motorluyu yuzeye vurdurucam motorlar timere bagli olacak ve g3c3 12-8 arasi motorlar calismayacak.
    Armature 2 tane daha timer eklendi smilasyon tarzi mavi mavi beyqz seklinde yanip tersi seklindr sonuyolar.diatom oldu temizlik ekibi biraz gec girdi ve cok ufaklar bulabilirsem buyuk boy konch alacagim.
    Su an tankta 9 balik var bir sikintimiz yok tek ölum ithalattan yeni gelmis minnak bi pakistan butterfly oldu alirkende cok twreddutteydim zaten ama satici cok uyguna verdigi icin sansimi denedim ama malesef yasayamadi.
    Tanka eklenecek butterfly listesi
    Saddleback
    Meyers
    Ornatissimius
    Pearl
    Pakistan
    Semilarvatus
    Tinkeri
    Chevron
    Vegabundus
    Sonrasindada blueface ve sohal eklemeyi planliyorum.
    Belki ilerleyen zamanlarda bi french ve quin neden olmasin:)

Burcu, Çağatay Utku, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih

Nazardan korka korka bir video paylasayım:)
    Sürpriz sonlu:)

sezai25, Cuneyt K, veysel ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  4. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Arkadaşlar bu uv konusu hakkinda cok paylasim okudum kimisi gereksiz kimisi faydalı drmis.
    Malum brnim atnkim marin sizce uv kullanmalimiyim? Elimde 36 watt mevcut.
    Kullanmaliysam gunde kac saat ayarlamaliyim?
    Motor icin kac L/H kullanmaliyim.
    Herhangi bir yosun yada parazit sorunum yok şu anlık. Ancak surekli bi balik eklendigi icin uv nin faydasi olacakmıdir...

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Fatih sadece marin ise UV'yi aktive et, UV'nin iyi bir performans verebilmesi için oksijen miktarınında yüksek olması gerekiyor, PS'de akvaryumdaki oksijen miktarı için kilit bir eleman.

Gördüğüm kadarı ile PS değişmiş, sanırım şu anda cove i 200 model bir PS kullanmaya başlamışsın, önceki PS'den şikayetçi olduğun için çok daha yüksek kapasiteli bir PS alacağını düşünmüştüm aslında, Bu yeni aldığın cihazı pek bilmiyorum ama marine bir tank için mevcut hacmin çok çok daha üzerinde bir PS alacağını düşünmüştüm.

Bu yüzden artık bu PS ile gideceksen akvaryumdaki akıntının çok kuvvetli olması gerektiğini düşünüyorum,

yüklediğin videodan sanki ben balıkların yeterince kuvvetli akıntıda yüzdüğü görüşünde değilim, bence akıntıya yüklen, ışıklar açık olduğu sürece balıklar bir akıntıya yüzme faaliyeti içinde olsun.

TigeR ve Montimahir bunu beğendi.
  6. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Eski ps 2bin 3 bin kapasiteli idi ayar yapamamami ona baglamistim artik cove alman mali aquabe motor kullaniyor toplamasi cok iyi memnunum yani tankta yuzey akintisi maksimum su an kayalarada bi dalga motoru vurdurdum. 2 adet rw 15 te yemler yere cokup kaliyordu su an yerde herhangi bisey kalmiyor.musait bi zamanda yuzey akintieinin videosunu atabilirim.

Okurt bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    ver akıntıyı..:)

TigeR bunu beğendi.
  8. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih

Bu arada 36 watt uv icin motor debisi ne olmalı ve gunde kac saat calismali?

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  9. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih

Buda ps nin toplamasi.

MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  10. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Yüzey akintisi yeterlimi yoksa sobo wp 800 den bi tane daha ekleyeyim mi?

11. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    hah işte böyle, sadece yüzey yetmez akvaryumda da uçuşsun kumlar :)

TigeR bunu beğendi.
  12. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Firtinalar ucurcan heralde akvaryumda:))
    Yuzey dalgalanmasi haric 8binlik dalga motoru kayalara dogru veriyor dalgayi sadece ön yuzme alaninda fazla akinti yok onuda yemleme ve dinlenme alani gibi biraktim eger gerekliyse bi 8 binlikte oraya vurdurayim ama bazi baliklar 3 4 cm yormasin akinti?

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    22186_10153264876450450_927872061728768173_n.jpg Maşallah Fatih bey.İmrenerek izledim tankınızı.Hepsi birbirinden seçkin canlıları bulmuşsunuz.Naçizane önerim bundan sonra ekleyeceğiniz her canlıyı mutlaka ama mutlaka en az 3 hafta karantina tankında bekletip öyle eklemeniz.

TigeR bunu beğendi.
  14. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Merhaba teşekkur ederim bu akvaryum hobisinde bugune kadar tecrube ettigim sey ne kadar ozenirsen okadar sikinti ciktigi.
    Bi onceki kurulumda baliklari yarim saat 1 saat alistirmama ragmen sabaha cikmiyorlardi.
    Su an icin isi ve tuzluluk ayarlayip direk tanka atiyorum regalde dahil.
    Zaten baliklar shoplarda ilacli suda yuzuyorlar herhangi bakteri oldugunu zannetmiyorum. Tabi hobiciden alinan baliklar icin ayni seyi soyleyemem.
    Ben karantina kursam baligi 3 hafta bekletsem eminimki tanka girip hasta olur o derece sansliyimdir ozendigim seylere artik fazla irdelemeyip oluruna birakiyorum zwten ekleyecegim bi kac butterfly ve angel kaldi onlarada 1 2 ay ara verdim simdilik tank bi otursun zamanla gozlemleyip eklemeler yapacagım...

Okurt bunu beğendi.
  15. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Keyifler yerinde kazasız belasız hastalıksız inşallah...

MESUT_KERİM, YMR_AY, Cuneyt K ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    En sonunda zorlukları yendiniz tebrikler ... Ben şahsen kaya dizaynını bu tank için yeteri kadar iyi bulmadım. Sanki eski dizayn daha hoştu.

TigeR bunu beğendi.
  17. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Kaya dizaynini kimse iyi bulmuyor zaten:) brn kaya degil balik izlemek istiyorum yoksa kayalari yayip farkli bir dekor cikartabilirdim.
    Bu sekilde baliklar gündur tankta salina salina yuzerken gece hepsi kayalarin arasinda kayboluyorlar. Buda benim istedigim seydi.
    Teşekkür ederim yinede:)

MESUT_KERİM, veysel, ömer_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Arkadaslar 900 litre ortalama tankim var net 800 litre desek 13 kilo fiji brunch kaya var sizce bu yeterli olurmu?
    Yoksa siporaxla desteklemelimiyim?
    2 balikta surtunme gozlemledim.
    Ancak benek yoktu bunun sebebi ne olabilir.
    Amonyak 0
    Nitrat 10-15

19. TigeR

TigeR

İsim:
    Fatih
    Merhab arkadaslar baliklarda bir sikinti var gibi surtunmeler basladi iyice imparatorda dahil oldu hic bi balikta renk kaybi benek vs yok su degerleri normal nls there a yem kullaniyorum 2 gundurde sarimsak ve zencefil suyuna emdirip veriyorum yemleri bir fikri olan varmidir.
    Ne zaman bi yere video yoklesem bu sekilde sorunlarla karsilasiyorum:)
    2 aydir hic kayip vermedim birden bire surtunme basladi.
    Kullanilan yemler
    Nls there a
    Kum midyesi
    Oceon dondurulmus yem
    Karides
    36 watt uv aktif
    Haftada 1 aquaforest bakteri kulturu giriyorum.
    Sizce sorun ne olabilir en sonunda kizip bende japon besleyecegim:))

20. Zaman zaman benim blue da sürtünüyor. Çok kafaya takmadan gözlem yapın derim. Biz de bazen kaşınıyoruz :)

Ufuk_Arslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş