1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

26x26x26(18 litre) Akvaryum Betta

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    120 litre bir akvaryumdan sonra 18 litre akvaryum kurucam beta için.İlk önce sorularım olucak;

1- Kaç dişi, kaç erkek olucak

2- Kayalık mı severler yoksa bitkili alan mı?

3- Işığı severler mi?

4- Yavru almam kolay mı?

5- Kum seçimi nasıl olmalı ( nasıl severler kalın mı? ince mi? )

6- Başka balıklarla yaşarmı?

Şimdiden teşekkür ederim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 26x26x26(18 litre) Akvaryum Betta

18 Litre akvaryumda başka balıktan söz etmemek lazım eğer düşündüğün gibi 1 erkek birkaç dişi bir arada düşünüyorsan. Kum ince olursa daha şık durur bu türün akvaryumunda ve bitki bakılabilir. Kayalık kısımlar da olabilir ama kütük eklenebilir bunun yanında az miktarda. Fazlası suyu fazla kahve rengi yapar. Işık normal olmalı yani alışırlarsa tepki vermezler.Eğer şartlar uygun olursa üretilebilir ancak yavruları beslemek için larva yemlerine ihtiyacın olacak.

Üretiminde başarı daha çok bir akvaryumda erkek tek tutulup kızışması ardından dişi yanına ilave edilir, yani sürekli dişi yanında tutulmaz. Bazen sorunsuz birlikte yaşıyor dişilerle ama bazen sorun çıktığı oluyor biraz da şans işi.

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Yani akvaryumda 1 beta hem mağra hem biki olucak. Üretim ile makale okudum o beni aşar yapamam yani. Işık olsa olur mu sever mi yani?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Işık olursa fena olmaz sonuçta onlarında bir gece gündüz düzeni var. Hem de görünüm alman için iyi olur. Üretim tankı tarzında yapamıyorsan o zaman erkek yanına bir anda dişileri eklemeyip bir adet dişi ekleyip durumu gözlemleyebilirsin, o na göre karar verirsin.

5. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Teşekkürler.İnşallah yarın camcıya camları kestirtcem inşallah.Biraz bekleyip slikonlucam kuruması falan derken bu kurulum 1 hafta sürer.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Tekrar sorum olucak size ben akvaryumun boyutlarını değiştirdim 15 litreye düştü ve beta balığına hangi yem vericeğimi bilmiyorum sizce ne yemi vermem lazım? Marka ismi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş