1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

270 lt akvaryum için kaç lt/lik motor lzm :D

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ghorcam tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ghorcam

ghorcam

İsim:
    Görkem UZER
    Arkadaşlar 270 lik bir akvaryumum var sirkülasyon için hangi motoru veya kaç lt lik bir motor önerirsiniz ? Bir yerde okumuştum akvaryum hacminin 10 katı diyor ama hesaplattığımdada 700 1200 arasında çıkıyor şimdiden teşekkürler :D

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sirkülasyon motoru derken sanırım filtreden bahsediyorsun. Alacağın filtre, en az saatte üç kez çevirmesi gerekmektedir suyu....

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Aslında gerçekten güzel bir soru olmuş. Böyle sorular bilinmesi açısından önemli ama genelliklede önemsenmeyen konular. Ama dikkat edilirse fark ortada oluyor.

4. ghorcam

ghorcam

İsim:
    Görkem UZER
    Filtre veya döngü demek istemişitm teşekkürler. O zaman 750 litrelik bir motor yeterli olacaktır sanırım :D

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    İç filtreden bahsediyorsunuz herhalde.270 lt bi akvaryuma yeter ama nasıl yeter sorusu var?
    Balık yükünüz nasıl olacak?
    Ben tüm akvaryumlarıma 2 büyük iç ve dış filtre alırım.Dip çekimi yapmadığım için.
    Eğerki ciklet türü balık besleyeceksiniz,benim size tavsiyem saatte 1200 lt çeviren bi iç filtre tavsiye ederim.

3 yıl önce kullandığım 100*50*60(300 litre) akvaryumumda saatte 2000 lt çeviren iç filtre+dolphin c-1000 dış filtre vardı.

Sayfayı Paylaş