1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2'li Müjde :):)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 9 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar erkek balığımın ölümünden sonra artık yavru alamam diye düşünürken.Bir anda 2 tane balığım aynı anda ağzına yavru aldı.:nazar:Fakat üzüleyimmi, sevineyimmi bilemedim,çünkü onları koyabileceğim bir alan yok.Şimdilik bir yavruluk aldım.Mavi prensesim daha önceden alışık olduğu için onu sepete koymayı,sarı prensesimi ise 10lt lik akvaryuma ayırmayı düşünüyorum.Aslında en güzeli akvaryum almak fakat evde koyacak yer yok.Bu yavrularımın arasında sadece 2 gün doğum farkı olacak yani sarı prenseslerimi ve mavi prenseslerimi aynı akvaryuma koyabilirmiyim?Burada biraz büyüdükten sonra 70lt lik akvaryuma almayı düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.:)

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: 2'li Müjde :):)

Tolgahan hayırlı olsun. Yavruların aralarında 1 - 1,5 ay'dan daha az bir zaman varsa sorun olmayacaktır. Aynı yerde bakabilirsin. Akvaryumun 1 milyoncu diye tabir edilen bir yerden plastik geniş ve dikdörtgen bir kab alıp bunu değerlendirebilirsin ;)

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Hayırlı uğurlu olsun. Tolgahan umarım kaybının acısını bir nebze olsun düşürü

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Tolgahan bir dakika şimdi erkek balığım öldükten sonra birdaha yavru alamam derken neyi kastettin ? Şuan akvaryumda hiç erkek yok ve dişiler ağzına yumurta mı tuttu ?

5. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Bende onu çok merak ettim alper bey ilginç olan nokta bumu? Ama yinede hayırlı olsun,tebrikler inşallah diğer yavrularıda görmek dileğiyle...

6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Gökhan akvaryumda erkek yoksa yumurtalar dölsüz demektir,yumurtalar dölsüz ise yavru olmayacağı anlamına gelir bakalım Tolgahanda akvaryumdaki erkek durumunu yazsında tam anlıyalım işi :bilmem:

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Arkadaşlar akvaryumda 1 tane daha erkek vardı.Fakat o baskın değildi.Bunu kastetmiştim.:D Yumurtalar dölsüz değil yani. :):nazar:

8. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

İyi bakalım tolgahan yavrularının fotoğraflarını görmeye kısmet :nazar:

9. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

İnşallah.Artık büyüyen yavrularımı birine vermem lazım.Vermessem yer kalmıyacak, 70lt de 80-90 balık olacak oda balıkları doğduğuna pişman etmek gibi birşey.:)

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Zaten 70 litre akvaryumda baktığın türler gelişemez tolgahan bence sen yavrularını büyüt sat ve üstüne parada ekleyerek akvaryumcudan daha büyük bir akvaryum al

11. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Ah keşke dediklerinizi yapabilsem.Ben bir kere babam dan izin alabilsem şimdiye kadar evi akvaryumla donatmıştım.Anne balığı ayırmak için 10lt lik bir akvaryum alalım dedim.Çok fena bağırdı bana.Alamıyorum anlıyacağınız en fazla 3 cm e kadar büyütebiliyorum.

12. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

İnş babanın tutumu değişirde isteklerini gerçekleştirebilirsin çünkü ozaman daha fazla haz alıyor insan... saat:gif Benimkide başlarda kızıyodu sonra kendide sevmeye başladı oturup izliyor şimdi.Darısı senin babana tolgahan :F

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavruları 3-4 cm yapıp elden çıkartacaksın ozaman Tolgahan. Yapacak başka birşey görünmüyor. Yavruları akvaryumcuya verip yerine yem vs birşeyler alırsın artık.

Sayfayı Paylaş