1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

3-5 Günde Bir Yavrum Ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde abdullah07 tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Merhaba arkadaşlar ;

50 litrelik plastik akvaryumumda pipo filtre kullanıyorum.

İçinde 30 tane kadar mpanga ve jalo reef var 1-1.5 cm ve 3-5 günde bir yavrum ölüyor 1 adet sebebi nedir ne yapmalıyım ?

Su değişimi olarak 3-4 günde bir 10 litre su değiştiriyorum.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Daha sık su değiştirmeye (3-4 günde değil hergün 10 - 15 lt su ) ve su ısılarının aynı olmasına dikkat etmenizi öneririm.. Yemlemeyi az ama sık yapın ve işi garanti altına almak için yenmeyen yemleri dibe çöktükleri anda aynı gün hortumla çekip dışarı atın ki suyunuz bozulmasın.. Havalandırmanız iyi olsun.. Pipo filtre 50 litreye hiçbişey yapmaz.. Görüntü olur sadece..

3. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Bende küçük bir iç filtre alayım takayım dedim ama akvaryumcu olmaz dedi. Yavrulara zarar verir dedi ne yapabilirim?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Abdullah bey pipo en doğru seçim volkan hocam gerekeni yazmış yanlız akvaryum'da ısıtıcı var değilmi?

5. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    ısıtıcı var ama şöyle var dediğim 50 litrelik plastik saklama kabı çevresine strafor takarak 400 litrelik yavru akvaryumumda serbest yüzer halde

400 litrelik akvaryumumda 27 derecede sabit onuda isitiyordur yani?

birde pipo filtre mi yoksa 300-400 litre devirli bir iç filtremi alayım?

Sayfayı Paylaş