1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

3 Günlük Yeni akvaryumum...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde delothalle tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen
    Canlı Doğurgan balıklar için tasarladığım bu akvaryumumun seyrine doyamıyorum.
    Siz değerli portal üyelerimizden de yorumlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

65 lik bombeli akvaryum... Dış motor ve hava taşı etkin.

25 Lepistes
    5 yavru Lepistes
    2 cüce vatoz
    2 vatoz
    6 salyangoz
    5 kiraz karides

Akvaryum içerisindeki canlılar...

001.jpg 002.jpg

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: 3 Günlük Yeni akvaryumum...

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Adem Bey; Sağlıklı balıklar dilerim. Akvaryum güzel ekipman bilgilerinizi de paylaşırsanız memnun oluruz. Genel görünüm olarak hoş ancak arka fonu daha sade seçerseniz eminim hem tabanın hem de balıkların görselliği çok daha artacaktır.

delothalle bunu beğendi.
  3. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen
    ekipman
    diş motor: tetra tec ex1200
    hava motoru: çift cikişli uzak doğu malı markasını hatırlamıyorum.
    taşlar çanakkale taraflarıdan geldiğini düşündüğüm kırma taşlar.
    lav kırığı kum var tabanda azda karışık kum mevcut.
    iki adet pembe 15 w gro lux akvaryum lambası...
    java moss bitkisi ve iki adet özel ot dedikleri su bitkisi bulunmakta.

Aranızda olmaktan keyif duyduğumu bildirir bilgi ve paylaşımlarınız da yararlanarak sizlere de daha faydalı olacağımı düşünmekteyim....

Tavsiyeniz üzerine arka tarafa mavi tonlarında arkada plan jelatini mi alayım yoksa farklı bir öneriniz olur mu ?

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Dış filtre seçimi güzel, ama sirkülasyon fazla gelebilir. Fon olarak mavi fon güzel olur hem balıkları hem dekoru daha canlı gösterir, Fon için düz yada [​IMG] bu şekilde bir fon yakışıklı olur :). Işıklandırma şuan için yeterli, kayaların bir kısmı çıkarılıp yerine güzel bir mangrow kökü koyulabilir. Java moss da bu köke sarılırsa hoş olur.

5. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Bilgilendirme için teşekkürler... İleride sizin dediğiz gibi bir kök düşünüyorum aslında istediğim şeliklerde bulamadım...
    Ben öyle bir kök düşünüyorum ki ters bırakıldığı da ve mosslar sarıldığında şu küçük japon ağaçları oluyor ya filmlerde gördüğümüz öyle görünmesini istiyorum.
    Taşları şimdilik biraz bol ama ileride bitkilerin genişlemesine göre cıkarmayı düşünüyorum...
    Tekrar teşekkürler.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Cepten gordugum kadariyla sanki minik bir doga parcasi gibi duruyor tebrikler. Tabandaki cakillar zaman icinde cok pislik tutabilir ancak her zaman bu kadar goze hos gelmiyor o tarz malzeme. Eger bakimlari duzenli yapilirsa bence daha dogal gorunum kattigi icin kalmali.

Insallah bitki yogunlugu zamanla artarsa cok daha guzel olacaktir.

delothalle bunu beğendi.
  7. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Öncelikle teşekkürler. Bu arada ben 15 günlük bir hobiciyim tüm fikirlerim ve yaptığım çalışmalar 15 gün içersinde oldu. taşlardan elimde yine var kirlenenler olursa rahatlıkla değiştirebilirim. Zaten bitkiler yetiştikçe taşlar kalkacak.

Forumda gördüğüm ve beğendiğim güzel çalışmalar varmış. ileride dizayn değiştirip daha farklı bir yapıda kurabilirim.

İlgili tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler.

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Adem bey taşların kirlenmesi her zaman olacak değiştirmek ne bir çözüm nede olması gereken bir uygulama. Yapacağınız düzenli dip çekimleri temizlik için yeterli olacaktır.

9. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Tamam Bekir Bey; teşekkürler dip temizle için bir öneriniz olurmu ? Bu konuda pek bir bilgim yok.

10. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Adem bey hoşgeldiniz. Sağlıklı balıklar ve yavrular dilerim.

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Dip çekimi için sifonlar satılıyor Adem bey, 1 adet temin ederseniz düzenli su değişimleri sırasında dip çekimi yaparsınız. Fazla yemlemeden kaçınırsanız zaten kirlilik minimum olacaktır.

12. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

:nazar: Çok doğal duruyor Bekirin söylediği gibi arka fonu değiştirirsen çok daha güzel bir ortam çıkacaktır ortaya sağlıklı balıklar dilerim.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

10 üzerinden 9,5 dyelim.em34: Sağlıklı balıklar dilerim Adem.Güzel bir akvaryumun var Maaşallah.

14. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Akvaryum oldu 9 gün...

Tüm yorumlarınıza ve tavsiyelerinize teşekkür ederim. Talebiniz üzerine arka planı mavi yaptım ve resimleri cektim gerçektende çok daha güzel oldu. Sizlerle bu güzelliğide paylaşmak istiyorum.

Bu arada yakında tabanda bulunan taşları strafor üzerine ekleyerek arka fon oluşturmayı planlıyorum. Zeminde ise canlı bitkilerin sayısını artıracağım. ayrıca kumu tek renk yapacağım inşallah daha güzel olur. Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum...

Saygılar :basardim:

15. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Son yazdığım yazılar eklenmemiş bir problem mi var değerli arkdaşlar ?

16. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Adem Arka fon sürep olmuş, dekor kendini şimdi göstermiş. O kargaşa gitmiş yerini sanki sığ bir koyda denizin içinden bir kesit havası gelmiş. Ellerine sağlık.

17. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Bekir Hocam öncelikle sizlerin sayesinde olduğu belirtmek isterim. Yanlız ben yayında göremiyorum yaptığım değişikliği... bende mi sorun vardır...
    Teşekkürler

18. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Aramıza hoşgediniz balıkları pek seçemedim ama akvaryum güzel. Bekir abinin dediği gibi mangrow kök ile moss koyarsan inanılmaz bi şey çıkabilir.

delothalle bunu beğendi.
  19. delothalle

delothalle

İsim:
    Adem Gürgen

Merhabalar çok teşekkür ederim... balıklarım birçoğu yavru gibi pek yetişkin değil zaten ilk deneyimlerim ileryen zamanlarda daha güzelleştireceğim. taşları arka fonda yapmayı düşünüyorum strafor üzerine işleyeceğim bakalım nasıl olacak. sizlerinde önerilerinizi dinleyebilirim...

Teşekkürler....

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Adem şimdi süper olmuş işte tebrik ederim. em34:Akvaryumlarda mavi arka fon ayrı bir derinlik hissi veriyor. Ayrıca bahsettiğin gibi yerdeki kayaları birleştirip güzel bir dekor yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş