1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

3. Kolordu'ya Akvaryum Kuruyoruz

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 25 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Az önce Ramço (Ramazan DUMAN) aradı (Akvaryum Portalı'na üye değil, bizim Lepistes Kulübü'nden bir kardeşimiz). İstanbul'da askerlik yapıyor kendisi. İstanbul 3üncü Kolordu'ya akvaryum kurduklarını ve bitki aradıklarını, bitki göndermek isteyenler varsa iletişime geçmelerini istediklerini söyledi (lepistes akvaryumu kurulmuş).

Ben bu hafta kışlamıza ilk bitkileri göndereceğim. Su marulu, birkaç kök gül ve birkaç kök Cryptocoryne wendtii göndereceğim.

Sizler de bitki göndermek isterseniz bu başlıktan haber verin bitki göndermek istediğinizi.

emmi_06 bunu beğendi.
  2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Belki konuyu farklı yerlere götürebilecek bir yorum yazacağım ama yazmadan edemeyeceğim...

Askerliğim sırasında orada kurulmuş olan akvaryumları gördüm.Birbirleriyle yaşayamacak olan balıklar bir aradaydı. Bakım deseniz akvaryum pislikten gözükmüyordu. Şimdi diyeceksinizki orda işi bilen iki kişi var. Eee onların askerliği bitince gene aynı şey olacak. Askeriyede bu tarz şeyler pek ilgi görmüyor ve zaman içinde yok olup gidiyor.

Bunun yerine hobiye yeni başlamış ihtiyacı olan bir kişiye hediye bitki/balık/malzeme vs verilmesi çok daha uygun olur. Çünkü o bitkiler , balıklar zaman içinde yok olacak...

uozgul bunu beğendi.
  3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Bahsettiğim arkadaşım bu konuda bilgilidir. Ben bitki gönderirken akvaryumla ilgili yazılarımı da kendisine ileteceğim. Yazılar çerçeveletilip akvaryumun arkasındaki duvara asılacak.

james_34 bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Onur hocam akvaryum bakım talimatı vs gibi birşey hazırlanıp dediğin gibi oraya asılırsa ve birde sorumlu asker tayin edilirse bencede sorun olmaz. Askerlikte insan neler öğrenmiyorki bunuda öğrenilirler. Hem koskoca kolordu. Mutlaka bir akvarist kardeşimiz gönüllü olacaktır her dönem.

Hocam bu tarz organizasyonlara hep yakın ve alakalı davranmışımdır. Çok isterim çorbada benimde tuzum olsun ama bitki vs hiçbirşeyim yok.:( Ufak tefek birkaç hava motoru ve iç filitre birde ısıtıcım kalmış son dağıttıklarımdan. Bunlardan birine ihtiyaç olursa seve seve yollarım ?

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Sağ olun Olcay Bey. Ben, arkadaşım benimle iletişime geçtiğinde sorayım hava motoru ve iç filtreye ihtiyaç olup olmadığını.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Şu konuyu 3-5 gün önce açsaydınız ya Onur hocam ya :can: Bir kova çınar , sessiflora ve zeytin bitkisi dağıttım bir kısmıda heba oldu beklemekten.. Tüm akvaryumu rahat rahat doldururduk.. :hasta:

Sayfayı Paylaş