1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

30-40 Litre Nano Resif Hakkında

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde hakankamasoglu tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Cok tesekkurler bilgi icin almasi sikinti degilde dedigim gibi bu konularda beceriksizim :) isciliginide makul bir zanaatkar fiyatina yapabilecek yardimci olabilecek bi arkadas bulursam cok guzel olur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  2. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Evet arkadaslar bana bu konuda yardimci olacak yardimsever forum uyeleri varmidir :)

3. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    hakan bey ürünleri alacağınız yer bu işlemi sizin içi yapacaktır. Ankarada işçilik için para almıyorlar :)
    kargo da ücretsiz ama görüşün isterseniz. Konyalı elektronik 0312 310 41 46
    umarım faydalı olmuşumdur.

4. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Selamlar Herkese,

40x40x40 ebatlarında arkadan ve bölmeli sumplı bir akvaryumu anadolu yakasında kime yaptırabilirim? önerilerinizi bekliyorum. nac3 veya nac5 gibi bir ps in de sığmasını istiyorum, ebat olarak ta tavsiyelerinizi bekliyorum.

5. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Yardim, oneri ? :(

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Burada olsan hemen bir 40x40 verirdim sana ama elden bir şey gelmiyor uzak.

Osman.34 ve hakankamasoglu bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu arada beğeni veren Osman arkadaşımıza gidecekti o kendi büyüttüğü için kime nasipse ona gidecek.:)

8. Osman.34

Osman.34

Yer:
    İstanbul
    Doğrudur ancak Veysel Abimin dediği gibi ben sabredemeyip tankı büyüttüm artık kısmet hangi hobici arkadaşınsa ona gidecek :) ve Veysel Abi'yi de tebrik etmek lazım böyle bir davranış için. Sağolasın Veysel Abi.

Bu arada Anadolu Yakası'nda Yener Yılmaz Usta var akvaryum yapan. ************ diye internette ararsanız iletişime geçebilirsiniz.

hakankamasoglu ve veysel bunu beğendi.
  9. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Bilgiler İçin teşekkürler yener yılmaz usta var aklımda fakat ufak bir tank istediğim için daha butik bir yer bakıyorum açıkçası :)

10. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    merhaba,

yeni akvaryum yaptıracağım alttan sumplı,fakat ölçülerine karar veremedim.
    60x40x40 mı yoksa 50x50x40 mı yaptırayım. elimde bir adet 18x3 w aqua reef nano led armatür var bunuda kullanmak istiyorum, yeter li gelirmi sizce? teşekkürler.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende 18x3 w led armatür ile 40x40 bir tank aydınlatıyorum şuan yeterli ama besleyeceğin canlıların ihtiyacına göre de değişecek aydılatma gücü. Derinlik biraz fazla olsun diyorsan 60x50x40h yap ölçüleri.

hakankamasoglu bunu beğendi.
  12. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Veysel bey ben soft ve biraz da lps beslemek istiyorum kaya olarak saule 30cm kullanıp etrafında boş kalan alanlara da canlı kaya ile dizayn edeceğim, sizin önerdiğiniz ölçülerde bu armatür yeterli gelir mi yani üreticisi aslında max. 50 cm diyor fakat bu tarz akvaryumları incelediğimde daha düşük w larda armatürler de kullanılıyor, açıkçası kafam karışık biraz :)

13. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Ewet yorum yokmu ?

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yükseklik 40 cm softlara bir derece yeteceğini düşünüyorum, ilave gerekirse 24 w iki adet t5 ile desteklenir daha da bir güzel olur tadından yenmez.

15. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selam,

Ben kendim yaptım armatürü. Öyle aman aman zor bir iş değil. PCB alıp üzerine lehimlersiniz. Birde driver tamamdır bu iş. Benim akvaryum 40*50*35h boyutlarında. Kullandığım ledler, 3w 10000k beyaz + 450-460 nm mavi ve ultraviyole. Toplamda 16 beyaz 30 mavi 2 de uv var. Zaten forumda da yardımcı olacak yazıları bulabilirsiniz.

Hayırlı olsun..

16. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Herkese selam,

Yeni 75x55x50 tank kuruyorum. Elimde giesemann infiniti 1x150mh 4x24w t5 armatur mevcut. Fakat ben led almak istiyorum. Ecotech radion gen 2 ile karsilastirma yapsaniz siz hangisini onerirsiniz. Elektrik sarfiyati farklari nelerdir. T5 ve mh ampuller ne kadar zamanda bir degistirmek gerekir. Tankta bu arada soft ve lps olacak. Sps e girmecegim. Tesekkurler.

17. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    100w lık 5.1 led vardı forumda tanıtımı yapıldı. bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim.

18. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    yardım lütfen :)

19. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    led olarak zetlight kullaniyorum..oneririm

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    T5 kullanıyorum devamlı patlayana kadar kullanırım floları, bence led yerine uygun bir t5 kombinasyonu da düşünülebilir.

Sayfayı Paylaş