1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

30 litre lepistes.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Aslında böyle bişey kafamda yoktu ama dün gece uyumadan önce kafama esti ve evdeki eski bir 30 litre akvaryumu kurmaya karar verdim.Akvaryumun arka camı kırıktı slikonla baştan sona yapıştırdım.Daha önceden 1 hafta içi su dolu bekledi su kaçırma gibi bi sorun olmadı yani sağlamlığından eminim.Bugün çarşıya indim kum ve arka plan aldım.Kumu araba yıkama yerinde tazikli suyla yıkattım herkeze tavsiye ederim hiç kir kalmıyor.Dikkat edin kova geniş olsun yoksa kumlar tazikden sağa sola saçılıyor. dans: Akvaryumu duru su ile yıkadım içine normal su doldurdum ve kaya tuzu içinde 1 saat beklettim ve akvaryumu kurmaya başladım.Akvaryuma kurdum , dinlendirilmiş suyu akvaryuma koydum ve suyu 26 dereceye ayarladım.Işık olarak da normal tasarruflu ampul kullanıyorum.Yarın filtreyi takıcam ve 2 gün beklicem.Yazın olduğu için ısıtıcıyı çıkarttım.Yarın şelale filtre alıcam.
    :uyari:Akvaryumu kuruarken çarpılıyordum normal suyu çıkartıp dinlendirilmiş suyu geri boşaltırken ısıtıcıyı açık unutmuşum su olmayınca ısıtıcı patladı elektirirk çarpıyordu.:uyari:Neyse çok uzattım galiba...Buyrun buda resimler;

ve;

Ortadaki büyük beyaz çizgi kırılan yer :shh:

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: 30 litre lepistes.

Karışmak gibi olmasın ama 100 litre altını akvaryum olarak saymıyorum malesef ben. Bence hayvanlara yapılan bir işkence. Bende düşmüştüm bu hataya. Herkes küçük akvaryum olsun, rahat bakarım diyor ama öyle değil. Akvaryum hobisi bence en masraflı hobilerden biridir. Oysa imkanlar dahilinde ekonomimize uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Ama malesef bu bir ölçüye kadar başarılıyor. Ne kadar küçük balıkta olsa lepistesleri, 30 litre akvaryum hapsetmek hoş değil bence. Bunun için Konya'dan arkadaşlarımla birlikte Haycanları Koruma Derneğine yazılı açıklamada da bulunmuştuk. Belli bir standart altı ölçülerde akvaryum imalatını yasaklamak için. Akvaryumculardaki balıkların standart değerlerinin korunması için. 3 Aydır cevap bekliyoruz. Aynı dilekçeyi düzenleyerek 6 defa yolladık. Sanırsam hayvan diyince onların aklına sadece kedi, köpek geliyor. Kendimce ne kadar etkili olur bilmiyorum ama 100 litre altı akvaryumlarda, sorunlarda sıkıntılarda yardım etmeyi düşünmüyorum. Bu tarz konularda da bunu sık sık dile getirmeye çalışacağım. Umarım yeterli desteği alabiliriz. Ben sizi suçlamıyorum bu konuda. Maddi durumunuz yetmeye bilir, imkanınız olmayadabilir. Bunun hakkında bilinçlendirecek bir kurum olmadıktan sonra elbetteki bu hatalar yapılabilir.

Saygılar.

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Bu akvaryum geçici zaten elimden sp leri çıkartıyım 120 litre ve 180 litre akvaryumlarım var merak etmeyin.

4. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Hayırlı olsun ben arkadaşa katılmıyorum lepistes boyundaki canlılar için bence yeterli bir litre önemli olan diazynı ve balık sayısının abartılmaması bitkili olursa hayvanlar için çok daha rahat bir ortam olur.....

5. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

evet dizayn balık sayısı doğru ama lepistes hızla üreyen türlerden üreme dönemlerinde bu ölçülerde seyreltilmesi gerek yoksa kendi aralarında üreme olursa gen sorunu yaşanacaktır...
    daha büyük hacim düşünülüp bu tank yavruluk olursa daha mantıklı gibi geldi bana

6. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

İlerde geçicem ben 120 litre akvaryuma bu sadece geçici...

7. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Ve akvaryumun son hali şelale filtre iptal iç filtre 2 e 6 d lepistes.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bence güzel olmuş gökhan kardeşim. İnşallah sağlıklı yavrucuklar da alırsın o balıklardan.

GokhanZeybek bunu beğendi.
  9. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Teşekkür ederim.

10. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

güzel olmuş tank ama bence şelale filtre iç filtreden çok daha iyi tabi model ve debisini bilmiyorum maşallah diyelim

11. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş