1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

30 Lt Akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde kutay3757 tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    30 lt akvaryumum yarın 110 lt akvaryumum gelmesiyle yani bir bakıma karideslerimin taşınmasıyla boş kalıcak bende balıksız tecrübe etmek için deniz akvaryumu kurmak istiyorum bunda hangi mercan türü anemon türü beslenir kendi yaptığım bir ps var sorunsuz çalışıyor köpüğü filan bunu sorunsuz kullanabilirmiyim eğerki canlıyı yaşatabildim canlı bir balık atmak istiyorum 1 tane palyaçyo balığı için çok mü küçüktür birde ucuz ama kaliteli bir tuz önerisi

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz hayırlı kurulumlar.
    Kendi yaptığınız ps ve akvaryumun fotosunu atarsanız daha iyi yardımcı oluruz...

3. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    Şuan kuzenimde bir kaç güne resimlerini atarım yada tıpatıp benzerini atıyım (bunun biraz gelişmiş versiyonu)

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir adet şelale filtre iyi bir aydınlatma ve su değişimiyle uçurursunuz bile.

5. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    Cevabınız için çok sağ olun yarın bütün malzemeleri temin edeceğim sormak istediğim bu litrede hangi canlılar beslenir canlı kaya kaç kilo olsun.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir kaç parça kaya yeterli fazla abartmaya gerek yok, canlılar rahat etsin yeterli. Zoa, mushroom, düğme polip gibi kolay beslenebilecek canlılar, balık olarak iki adet küçük boy percula, bir adet bleny olabilir. Özellikle bicolor bleny beslemek çok keyiflidir. Bunlara artı olarak iki adet conch, bir iki adet snail ve karides olur.
    Nano konularını bol bol okuyun bu öçülerde bir çok güzel kurulum var.

7. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    Dediğiniz canlılar cidden çok hoşuma gitti bir ay akvaryumu içinde canlı kaya sokarak boş çalıştıracağım ondan sonra dediğiniz canlıları ekleyeceğim çok sağ olun cevaplarınız için sizin sayenizde bu sevdaya bir kişi daha katıldı.

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kurulumu yapıp paylaşın, elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız sıkıntı yok.

9. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    1 kilo taş alıcağım yeterlimidir

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kilo olarak bakmayın bu işe, akvaryuma bakıp kendi dizaynınızı yapın, dediğim gibi canlıları boğmadan.

11. kutay3757

kutay3757

İsim:
    Hakkı Kutay Soydan
    yapıcaz dedik yapamadık yav karidesler kaldı 30 lt 110 lt akvaryumda gelmedi bir yerden 55 lt buldum canlı doğuran besliyorum ah canlı doğuran akvaryumunuda yeni kurdum deniz akvaryumu işim yalan oldu yaptığım ps bir gün işe yarar yada hatıra diye saklıyorum :D

Sayfayı Paylaş