1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

300-350 lt akvaryum 150 lt sump sisteme yardım

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde ZuMu tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    Abiler üstadlar herkese keyifli akşamlar. Başlıkta belirttiğim hacimlerdeki bir sistem için yardım talep ediyorum.
    Ben akvaryumu 300-350 lt sumpunu 150 lt olarak belirledim daha doğrusu okuduklarımdan karar verdim. Şimdi bu doğrultuda ps olarak bm curve 7 ürününü düşündüm. (Curve serisi ile Nac arasındaki fark ne onuda bilmiyorum sadece bunun lt si ileriye dönük işimi görebilir diye tercih ettim). Ama gönlümde yatanda kendi Ps imi kendim yapmak. :) Hal böyle olunca da kendim yapmak istediğim Ps a acaba nasıl bir motor kullanabilirim özellikleri ne olmalı yada nasıl modifiye edebilirim gibi sorulara cevaplar bulamadım. Eğer ki vaktiniz olduğu sürece, bilgi ve tecrübelerinizden istifade ederek beni bilgilendirip yönlendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Nac 7 ile curve 7 arasındaki fark yeni modellerde çırpıcı pervane diğeri gibi kalitesiz değil hemen bozulmuyor. Motorlar farklı yeni seri sp rock motor kullanıyor ve tüketim 16 w diğerinde 32 w olması lazım. Genel olarak bunlar yeterli gelir sanırım.

3. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    curve tercihi iyimidir o zaman.Evet şimdi baktım ve cevabımı buldum curve 7 16W

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu konuyu incele derim...
    Bubble Magus Curve Serisi | Akvaryum Portalı

TencoMelih ve ZuMu bunu beğendi.
  5. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    Peki diğer yazdıklarımda bir sıkıntı var mı abi acaba? Hacimler ve özellikle sump hakkında ne diyorsun abi? Sump yeterli midir?

6. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    Teşekkürler yakışıklı kardeşim :) peki ben bir şey daha sorabilirmiyim.Bu çırpıcının o minik millerini ben sağlamlık açısından aliminyum dan yapsam olur mu? İş yerimizde Cam ile çizer denerim en azından CNC lerimizde mevcut :D hani olur derseniz işlerin yoğun olmadığı bir aralıkta modeller denerim. Ama bir saniye ben bu çırpıcının ölçülerini nereden bulacağım :( :(

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi alüminyum mil den olmaz ama karbon fiber çubuk dan oluyor ben denedim...:)

TencoMelih bunu beğendi.
  8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    İleriye dönük düşünüyorsanız,ben 500 lt hacime curve 7 nin yeterli gelmeyeciğini düşünüyorum yada yetmesi için tankın popilasyonundan ödün vermeniz gerekecek.Curve 9 bütçe müsait ise eğer ,bence daha doğru bir seçim olacaktır.Alüminyum suya salınım yapar kullanamazsınız,,ayrıca Ps işi çok karışık bence hiç kafanızı bulandırmayın astarı yüzünü geçer.

YMR_AY, TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  9. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    100x50x55 boyutlarında mdf kaplamalı mobilyalı akvaryum ve supm sistemi ile

Lihgthouse yapımı dış mdf ( mobilya ) kaplaması vardır
    taşırma sisteme durso sistemlidir yeni 3 inişli emniyet subopludur.

1. atman kafa motoru 104

2. ısıtıcı

3. led aydınlatma

4. 2 adet sobo dalga motoru 1 tanesi sıfır hiç kullanılmadı.

5. redsea tuz ölçer

6. cam kule

hiç su basılmamış sıfır akvaryum 700 tl deniliyor pazarlıksız acaba bu fiyata değermi acaba?

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Resmi varmı

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Burada dalga motoru, kafa motoru v.s. önemli değil bence bir şekilde tedarik edilir. Ama aydınlatma önemli bir fotosu varsa iyi olur.

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Al sana akvaryum ;) akv..jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Buda durso kutusu:
    durso.jpg

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  14. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    Abi ellerine sağlık çok teşekkür ederim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş