1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

32 Litre Nano Dophin Marka

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Fatih YUCESOY tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Merhabalar

Foruma bugün üye oldum. İlk tuzlu suzu akvaryumum. Bu yüzden bu konu hakkında bilgim neredeyse yok sayılır.

Sizlerden tavsiye ve önerilerizi almak isterim. Akvaryumu kuralı 3 gün oldu. Protein skimmer 7/24 çalışıyor. Protein skimmer açık olduğu zaman su da hava kabarcıkları üretiyor. Ne zaman kapatırsam hava kabarcıkları 3 -4 saat içinde yok oluyor. Tuz dengesi normal. Şu ana kadar herhangi bir canlı gelişimi yada diotem yok.

Su sıcaklığı 28 derecede ayrıca ışık 24 saat boyunca açık.

Tavsiyeniz ve öneriniz nedir?

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, kurulum daha çok yeni ps toplaması düzeldikçe hava kabarcıkları da azalır. Işıkları da günlük 8-10 saat arası açık bıraksanız yeterli. Periyodu siz kendinize göre ayarlarsınız. Ben 14:00 da açarım aydınlatmayı 23:00 civarı kapatırım. Diyatom için çok erken başladığında kendini belli eder zaten kahverengi yeşilimsi oluşumlar ile.

YMR_AY bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz. Isı 25-26 derece olsa saha iyi...:)

4. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Tavsiyeniz nedir . Sadece PS ve ısıtıcı mevcut bunun dışında bir ürün kullanmıyorum.

Dalga motoru gibi neleri tavsiye edersiniz. Şu ana kadar da sadece tuz seviyesini takip ediyorum . Herhangi bir azot nitrat gibi testler uygulamıyorum.

Ayrıca böyle bir boyut için canlı olarak neyi tavsiye edersiniz.

5. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Son durumu bu şekilde oldu.

Tavsiyelerinizi beklerim.

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  6. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Hiç kimsenin bir tavsiyesi yok mu ?

Su değişimi yapacağım. bir hafta olmak üzere. tank 32 litre. 1/10 kadarını alacağım. Aşağı yukarı 4 lt olarak düşünüyorum.

Ayrıca 1 litre suya 33 gr tuz olarak biliyorum bir hatam var mı?

İzmirde yaşıyorum. Urla yada karaburun tarafından direk deniz suyunu eklemek sakıncalı olur mu ?

7. yasinmak

yasinmak

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yasin MAKSUTOĞLU
    Selamlar. Canli eklemissin tankina hayirli olsun. Yanliz ben kurdugumda 1 ay balik hatta hic birsey eklememistim. Acele etmeye gerek yok.

Suyunu degistiregin zaman 4lt madem dusunuyorsun suyu bir kaba koy tuzunu ayarla. Iyice eridinden emin oldugunda tankina eklersin. 1 lt 33gr fazla. Yavas yavas tuzunu dokersin.

8. yasinmak

yasinmak

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yasin MAKSUTOĞLU
    Ayrica aklinda olsun. Oncelikle diatom surecinden sonra temizlik ekibi ve madem bu ise yeni basladin alabilecegin en ucuz baliktan 1 tane almani oneririm. Acele etmeden forumdaki ustalarin akvaryum gunluklerini kontrol etmende yarar var. Bol bol oku.

9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Fatih öncelikle hoş geldin....Yeni kurulumlarda diatom süreci bitmeden canlı eklenilmesi tavsiye edilmez...Diatom sürecinde kaya ve kumlarında kahverengi yeşil yosunlanmalar görürsün.Bunu gördüğünde temizlikçi ekip dediğimiz snail ve conch türü yosun yiyicileri tankına eklemen yeterlidir.Biraz araştırırsan forumumuzda bunlarla ilgili birçok bilgiye ulaşacaksın...Tekrar hayırlı olsun

10. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Balığın durumu biraz garip gözüküyor devamli olarak şu yüzeyine yakın yüzüyor. Sizce sağlık durumunda bir sorun var mı uploadfromtaptalk1401045739748.jpg

Sent from my SM-N9000Q using Tapatalk

11. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Çok erken eklemişsiniz balığı ama dayanıklıdır umarım sorun çıkmaz normal 1 ay sonra koysaydınızda zamanla alışıyor akvaryuma tuzluluğuda kontrol edin plastik ölçer ile ölçüyorsanız 1024 verdiği gerçekte 1029-1030 olabilir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Akvaryumu ilk olarak evet kendim kurdum. Sonra bir firma ile anlaştım. Kendileri gelip suyu ve mercanları yerleştirdiler. Aynı su çalışan bir tankdan geldi.

Tuzluluk için ölçüm cihazım yüzen cam ölçer. Ebay den dijital ölçer sipariş verdim. Bekliyorum . Umarım birşey olmaz. Dün geceyi sıkıntılı olarak geçirdim.

13. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Su değişimlerinde tavsiyem EGE denizinden alıp birebir tanka koymayınız. Ege'nin tuzluluğu 1030-31 bunu seyrelterek koyabilirsiniz ama hacim küçük olduğu için buna hiç gerek yok suyu tuzlandırarak hazırlamak daha garanti olur.

14. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Bir adet clown garip bir durum var, su yüzeyine çok yakın yüzüyor ve ağır hareket ediyor.

Ayrıca dün deniz yıldızı su yüzeyine yakın bir şekilde cam yapıştı kaldı.

15. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Suyun amonyak, nitrat ve nitritini ölçme imkanınız varsa ölçün bi artış olabilir.

16. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    ölçme imkanım yok. o zaman su değişimi yapmakda fayda var. su değişimini en son 3 gün önce yaptım. 3 lt olarak. ayrıca mercanların üzerinden bir salgı var . bu salgı su yüzeyine doğru çıkıyor.

17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Foruma hoşgeldiniz. Keske yaptım ne olacak simdi demek yerine ne yapayim diye sorarak ise basladaydiniz. Balığızin konumundan anladığım kadarıyla tankinizda her yeni akvaryumda olacagi gibi amonyak fazla. 1-2 günde bir % 5 su degistirerek bu sureci atlatmaya calisabilirsiniz. Ancak tavsiyem canlilariniza 1 ayligina koyabileceginiz biryer bulmaniz. Ne kadar dayanikli balik olsada amonyagi gicbirbalik uzun sure tolere edemez

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinmak bunu beğendi.
  18. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Tavsiye tavsiye olarak forumu iki kere msj yolladım . Ama ne yazık ki cevap gelmedi. Bende kendi kaderimi kendim çizmiş oldum. Bu akşam tekrardan su değişimi yapacağım. Ayrıca
    tuz ölçer cihazı akvaryumcudan ödünç alacağım. Umarım başlarına birşey gelmez. Oldukça sinir bozucu bir durum.

19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    1-2 haftaligina akvaryumcunuza verebilirsiniz. Bu imkan yoksa günlük su değişimi onerecegim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    O zaman günlük su değişimi yapacağım. her gün 3 litre su yeterli olacak mıdır ?

Sayfayı Paylaş