1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

330 Litre yeni Goldfish Japon tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba herkeze eski akvaryumum 250 litreydi bildiğiniz üzere şimdiki akvaryum 330 litre. Akvaryuma pek dekor eklemedim sade daha hoş duruyo ve japonlara daha çok yüzme alanı kalıyo, ama fikirleriniz önemli tabi dahada güzel'leştirebiliriz resimler biraz karışık oldu kusura bakmayın yetiştirmeye çalıştım yeni canlılar ekledim bir kaç tane balon göz sonunda yaşatabildim tül kuyruk ekledim diğerleri zaten vardı:). Deniz kabukları hoşuma gitti ekledim birinin uçları var yengeç gibi zarar verir diye çekinmiştim başda ama sürtünmediklerinden zarar vermedi umrunda değil onların, yapay çiçek var iki tane canlı bitki alınca çıkarıcam:) şimdilik bukadar aceleye geldi biraz kurulum ilerki günlerde daha güzel olur inşallah.:)

fth-94, The_ReligiouS ve BassKiller bunu beğendi.
  2. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun
    Cevap: 330 Litre yeni Goldfish Japon tankım

Çook iyi,güzel balıkara benziyor,inşalah yavruarını alırsınız,hayırlı olsun.İyi günlerde besleyin. :cicek:

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat Tank güzel olmuş, balıklarda sağlıklı görünüyorlar. Tankın büyümesi daha da rahatlatmıştır balıkları.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Böyle büyük tanklarda japon beslendiğini görmek cidden sevindirici :)

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Hayırlı olsun Murat abi.Sağlıklı balıklar dilerim.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat akvaryum güzel olmuş, sadece güzel bir büyük kök eklersen görsel olarak dahada güzel olacağını düşünüyorum.

7. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Murat bey balıklar gayet sağlıklı görünüyo. Sağlıklı yavrular dilerim.

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Yorumlar için teşekkür ederim. Bu tankda daha rahatlar gibi:) Fatih kardeşim daha büyük tankım olsun ondada japon beslerim inan olması gereken hacimler bence japon balıkları için küçük tanklarda görünce üzülüyorum. Küçük tanklarda bu balıkların seyrini yakalayamazsınız mesela şöyle söyliyim bir tül kuyruk salına salına yüzemez:). Bu tankda izlemesi bile güzel İsmail abi güzel bir kök ekliycem aynı fikirdeyim senle her nekadar yeselerde:).

9. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Hayırlı olsun balıkların maşallahı var sağlıkla büyürler işallah yeni tankınızın ölçüleri nedir acaba

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

110.50.60 Ölçüleri.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Murat akvaryum çok şık. Sade ve pırıl pırıl. İnşallah üretim tecrübelerini de görürüz.

12. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Abi üzülerek yazıyorum balıklarım hastalandı): Kuyruk erimesi başladı neden oldu anlamadım birden bire oldu işde hala düşündükce sinirleniyorum. Bir balığımı kaybettim o ayrı bir üzüntü zaten. Kurtarabilirim inşallah ilaç filan aldım, ama böle olunca ben soğuyorum işde keşke ciklete devam etseydim diyorum. İnşallah ölmez balıklarım en kötü durum kaybedersem balıkları ne tür beslerim bu akvaryumda en ufak bir fikrim yok ama kaybedersem hepsini japon beslemiyceğim kesin daha bu korkula bidaha almaya cesaret edemem.

13. balıkadam

balıkadam

İsim:
    sonerbasara

s.a balıklarına üzüldüm umarım aldığınız ilaçların faydasını görür balıklarınızı kurtarırsınız. tankınız oldukca güzel çeske japon yerine canlı doğuran yada ciklet tercih etseydiniz bence daha güzel otururdu o tanka, japonlar hastalık konusun da bildiğim kadarıyla cok zayıflar umarım çabalarınız sonuc werir...

14. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Ölen balığa üzüldüm umarım elinde kalanlar sağlığına kavuşur ilaç olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama benim tavsiyem sera seranın ilaçları gayet iyi biraz pahalı ama bu canlılara değer tekrar geçmiş olsun

15. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Murat kaybettiğin balık için başın sağolsun umarım en kısa sürede kalan balıkların sağlıkları eskisi gibi olur. Son durum nedir?. Var mı bir düzelme.

16. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sağolasın abi hayır bir düzelme yok. Bir japon ithalatcısıyla bugün konuştum japon üreticisi hemde, anlattım durumu üzülerek söyliyim zor kurtarman dedi. Japonlar kuvvetlidir ama bu hastalığa yakalananlar pekde dayanıklı olmuyo dedi, kuyruk erimesi başladıysa dipte yatıyolarsa ve ağızlarını açıp açıp kapatıyolarsa hastalık ilerlemiş kurtarmak zor olur dedi. Acayip canım sıkıldı bunları duyunca ve dedikleride çıkıyo aynı hareketler benim balıklarda var, bu gün bir ranchumu daha kaybettim ):. Sanırım japon aşkım böle giderse son bulcak keşke cikletlere devam etsedim diyorum şimdi. İnşallah ölen olmaz daha ama, allah korusun ölür'lerse ben 330 litre tankda ne beslicem bir karar veremedim? ciklet beslicem ama beslersem şöle rengarenk bir ciklet akvaryumu olsun istiyorum , ve bu ciklet için kayalık kısımları oluşturmayı hiç beceremiyorum nasıl taşlar eklemem lazım bana bir kaç örnek resim lazım güzel bir akvaryum kurmak istiyorum artık bir türlü akvaryumu düzene oturtamadım buda benim kısmetim heralde. Japonlarda umut yok hayal kırıklığı olduğu bende çokda sevmiştim ama ne yapalım sağlık olsun, bir yardım edin abi fikirler verinde güzel bir akvaryum kuralım strese girdim düşüne düşüne vallahi çıldırmama az kaldı:)

Sayfayı Paylaş