1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

35 Litre Malawi Balık Akvaryumu

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kaptancem61 tarafından 22 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    image.jpg
    Yaklaşık 1 ay önce kurduğum, 1 adet sobo wp 707c iç filtre ve 1 adet haqos expro-500 dış filtre kullandığım 35 litrelik tankımdan kareler.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,6 KB
      Görüntüleme:
      510
  2. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel olmuş elinize sağlık abi.Işık için ne kulandınız...:)

4. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
  5. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Hangi tur baliklar var acaba

6. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    2 ad. Sarı prenses,2 ad. demasoni ve 1 tane de cüce vatos

7. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Karma akvaryum yani malavi ve tanganyika

Zeki9419 ve kaptancem61 bunu beğendi.
  8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cem Abi elinize sağlık çok güzel duruyor. baktığımda yazıyı okumasam 65-70 litre arası gibi duruyor akvaryum :)
    Neden Küçük akvaryum Gereği duydunuz abi hemde Ciklet gibi bir tür için ?

kaptancem61 bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sevimli ve lık görünüyor tebrikler. Benim şahsi fikrim Malawi türü bulundurmamak ve cüce cichlid türleri beslemek daha doğru olur. Leleupi, Leptosoma kolonileri bu akvaryuma çok yakışır.

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Cem Bey merhaba. Öncelikle başlığı değiştirmeniz gerekmektedir. Beslediğiniz canlılar Tanganyika değil, Malawi gölü Cichlidleridir. Ne yazık ki ben, diğer arkadaşlarıma katılamayacağım.Beslediğiniz balık türlerinin her ikisi için de
    gerekli olan en az akvaryum hacmi 120 litredir. Sarı prenses balıkları her ne kadar uyumlu ise de, Demosini'ler son derece bölgeci, ve saldırgan balıklardır. Balıklarınız büyüdükçe sorunlarınız da büyüyecektir. 35 litre yavru gelişmesi için bile, az bir hacim. Ancak bol bitkili güzel bir canlı doğuran akvaryumu yapabilirsiniz. Saygılarımla.

kaptancem61, vanlyy, ENVER ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Dizayn ve görünüm çok hoşuma gitti ama Hüseyin beyin de dediği gibi bu türler için çok küçük ebatlara sahip.Yine de seçim izin.

12. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    Hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim.Bir kaç sene önce kısa bir süreliğine yapıp çok da bilgi sahibi olmadan bıraktığım hobime geri dönüş anlamında deneme ve bilgilerimi güncelleme akvaryumu bu benim için.Kendimce başarılı da oldum suyu oturttuğumu sanıyorum,canlı kaybım ilk koyduğum canlıdan beri hiç yok.
    Hepinizin,özellikle deTemel beyin önerilerini dikkate alıcam forumunuzda olma amacım da bu zaten.

13. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Merhaba Cem Bey.Zaten gereken şeyler yazılıp anlatılmış.Tankınızın görünüşü ve aydınlatması bence de çok güzel olmuş olsa da hacim olarak kesinlikle uygunsuz beslediğiniz tür için.İlk etap suyun oturması normaldir.Ancak belli bir süre sonunda bu değerleri korumanız çok daha zorlaşacaktır.Tank küçüldükce sabit su değerlerini korumak zorlaşır.Deneme - Yanılma aşamasında iseniz ve bıraktığınız hobiye tekrar ısınmak için alıştırma turundaysanız sözüm yok.Ama sonrasında mutlaka ebatları biraz büyütmeliyiz.En azından bu Malawi grubunu beslemeyi düşünüyorsanız.

kaptancem61 ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  14. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    Teşekkür ederim Eray bey.Açıkcası Planladığım durum şu:
    120*70*55(h) Ön ve yan camları ext. clear olan
    90*55*40(h) su ekleme hazneli sumplı,durso taşırma sistemli bir akvaryumu Süleyman usta ya yaptırmak ve bu akvaryumu ilk başta tatlı su olarak kullanıp,ilerde tuzlu suya çevirmek..

15. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Cem bey başlangıç için gayet güzel olmuş. Hacim konusunda söylenen herşeye katılmakla beraber gerek ilgi ve alakayı gösterrmeniz canlı kaybı yaşamamnız bir nebze hacmi tolere edebilir. Uygun hacimde beslenen nice balıklar gördüm bir hevesle kurulmuş ilgilenilmemiş sonrada yana yana balığım hasta balığım ölüyor konuları açılmış. Ve üstüne basarakta söylemek istiyorum bu hacimde bu balıklara sağlıklı olarak bakabilen biri geniş hacimli filtrasyonu sağlam bir tankta neler yapar neler.:) Şahini düzgün ve kazasız kullanabilen bir şöför geri kalan tüm araçları gözü kapalı kullanır buda o misal:koptum:

16. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    Genel yorum ve Temel Bey'in önerileri ile leptosoma kolonisi besleme kararı aldım.Öncelikle bu litrede koloniden kasıt kaç balıktır ve erkek dişi oranı nedir acaba?
    Birde bu türün bitkilerle geçimli olduğunu okudum,fotoğraflardan gördüğünüz kadarıyla koyduğum kumda bitki yaşar mı? Ve hangi bitkiyi önerirsiniz?
    Bu arada balıklarımı leptosomalarla takas etmem gerekecek heralde

17. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Karar verdiğiniz tür için araştırma yapmanızda fayda var.
    Leptosomalar için en az akvaryum hacmi 200 - 250 litre, en az akvaryum yüksekliği 50 santim olarak tavsiye edilmektedir. Bilginize.

Alparslan ve kaptancem61 bunu beğendi.
  18. kaptancem61

kaptancem61

İsim:
    Cem KAPTAN
    Peki ya leleupi?

19. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Neolamprologus leloupi Tanganyika Cichlid : En az akvaryum hacmi 80 litre olarak tavsiye edilmektedir.
    İllaki Cichlid beslemek niyetinde iseniz, benim size tavsiyem ; Neolamprologus brevis ''Salyangoz Cichlid olacaktır.
    Küçük boylu fakat son derece sevimli, aynı zamanda çok tutulan bir balıktır. Akvaryum hacmi 50 litre ile, elinizdeki akvaryumunuza en uygun balıktır. Akvaryumda tarla salyangozlarının kabuklarını yuva olarak kullanırlar. 3 çift balık için en az 10 kabuk gerekmektedir. Bakmaktan büyük zevk alacağınız bir balıktır.

kaptancem61 ve Alparslan bunu beğendi.
  20. Ercan GÜNGÖR

Ercan GÜNGÖR

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Ercan GÜNGÖR
    cem bey hayırlı olsun arkadaşlar gereken yorumları yapmışlar rica minnet o tankı en kısa zamanda büyüttürücez size:)

H.Kaya.Gemlik. ve kaptancem61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş