1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

350 litrelik bitkili akvaryumda sump sisteminin artıları eksileri nelerdir

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde veligören tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    Öncelikle akvaryum portalı ailesine 120*60*60 akvaryumumun kurulumumda yapmış oldukları önerilerden dolayı teşekkür ederim. Şimdiki sorunum 350 lt bitkili akvaryumda sump sisteminde kullanmak için malzeme aldım, ama sonradan forumlarda okuduğum kadarı ile sump sisteminin oksijeni arttırıp, karbondioksiti azaltacağından kullanılmasını önermiyorlar. Bu öneriler daha önce gözüme çarpmadı, onun için dump ve kafa motoru aldım. Diğer konumda bir arkadaşımız bana sump sisteminin sıkıntılı olacağını söyledi ve araştırma yaptım ve sump sistemini bitkili akvaryumda önerene pek rastlamadı . Bende ailemizdeki üstadlara sormaya karar verip böyle bir konu açtım. Şimdi'den herkese bana vakit ayırdıkları için teşekkür ederim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ufak debisi çok az kafa motoruyla olur sirkülasyon da azalırsa ve geri dönüş borusunu durso gibi fazla havayla temas ettirmeden suyu indirirsen neden olmasın abi...:)

3. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    Ehemin 1002 modelini aldım kardeş 1000l/s biliyorsun taşırma sistemi kullandım şaşırtma ile suyun % 80 ini alttan % 20 sini üstten taşıracak şimdide kafamda hastalık oldu bitkilere sumpun zararı olurmu diye mayalı sistem difizör kullanmayı düşünüyorum 2 - 3 tane birden ne yapacağımı şaşırdım

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yola devam abi aldığın kafa motoru çok iyi debisi de fazla değil,bu konuda daha fazla bilgisi olan üstadlar yardımcı olur herhalde...:)

vanlyy ve veligören bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş