1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

350 W Led Armatür -Yine DIYırdım kafayı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bunlar benim kullandığım veya tecrübe ettiğim modeller değil. Denemeniz gerek ve de ledlerin uzun ömürlü olması için elektrik bilginizin olması gerek

Murat006 bunu beğendi.
  2. Murat006

Murat006

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat
    Sizin yaptırdığınız gibi yaptırmam durumunda nereden nasıl temin etmem gerekmektedir. Sizin yaptığınızın kasa hariç 100w modelini yapmak istiyorum.

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Murat Bey, online satış yapan bir yer değil. Dışarıda bu işi sipariş üstüne yapıyorum dolayısıyla tedarikçi ve kombinasyon bilgisini sizinle paylaşamayacağım.
    Sizin örnekleriniz lumia tarzı paneller ve kullananlar var. Ben hiç denemediğim için yorum yapamayacağım.

4. Murat006

Murat006

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat
    Anladım Mesut Bey ben sizi DIY yaptığınız bir çalışmayı paylaştınız olarak düşünmüştüm. Ticari olarak bu işi yaptığınızı bilmiyordum.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen öyle olmuştu aslında ama konunun tamamını inceledi iseniz sonradan saolsun birkaç arkadaş isteyip te memnun kalınca biraz şekil değiştirdi ;)
    Paylaşmadığım iki bilgi var biri kombinasyon ikincisi tedarikçim. Onun dışındaki herşey konuda var zaten. Türkiye de 60 w lık tek bir paneli 300,- TL ye satan bir yer var dilerseniz özelden linkini atabilirim ;)

6. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Mesut Bey elinize emeginize saglik cok harika isler basarmissiniz diy dan ote profesyonel isler olmus tebrik ederim.

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Teşekkür ederim. Bu gümrük sınırnın düşmesi iyi olmadı :)

8. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Bence o sizin fikriniz portala sorsak gayet memnunlardir bu durumdan :):)

9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Son kullanıcı açısından iyi olmadı :) Artık pek uğraşamıyorum ama bu konudan örnek vereyim bir paneli 45-50 $ a malederken buna %23 civarında vergi eklenecek. Artı gitti si geldisi gümrük işleri vs. uzun iş hiç uğraşamam :D

10. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Bisiler sormaya da algi vergi koyacaklar mi acaba:)

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Varki zaten. Bildiğiniz gibi danışmanlık ücreti diye bir şey var ve onun da %18 KDV si var ;)

12. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    O zaman ben biraz çağ gerisinde kalmışım duymamışım:):):)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    image.jpeg
    Mesut Bey olur da fikrinizi degistirirseniz diye diyorum 6x24w atisunpower t5 ime ilaveten soyle bisi yaptirmak istiyorum ilk musterinizde ben olabilirim:):):) zira akvaryumlarda kullandiginiz ledler hakkinda hicbir fikrim yok gunsimulasyonumdan bagimsiz bir saatlik sure icin ayribir zamanlayiciyla kullanacagim dekoratif bisey olsun arayisimda bunu bulmustum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 2 Ocak 2017
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Detayları konuşalım ;)

burberrysboy bunu beğendi.
  15. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    aliexpress tarzı web sitelerinde multichip led yazarak aratırsanız aradığınız ledler çıkacaktır.Dikkat edilmesi gereken led içinde her renk için bir kanal olması.Bu şekilde kendi renk tonunuzu ayarlayabilirsiniz.

tc420 diye bir dimleme yani gün similasyonu aracı var.sanırım 30 dolar civarı.Onunla gün similasyonu çok rahat yapabilirsiniz.Hatta o cihazı alıp normal ledler ile full spectrum aydınlatma yapabilirsiniz.Ben daha önce denedim ve sorunsuzca yaptım.Takıldığınızda seve seve yardımcı olurum.

Bazı arkadaşlar ecotech firmasının renklerini kopyalıyor.Sizde teknik bilgilerine ulaşabileceğiniz kaliteli bir firmanın renklerini taklit edebilirsiniz.

Mesutun yaptığı üst düzey birşey fakat SPS tarzı mercanlar beslemeyecekseniz daha uyguna daha pratik bir aydınlatma yapabilirsiniz.

Euro olayınada takılmayın fazla.Ürün çinden geliyorsa 2-3 adet led gümrükte takılmaz.

Onurs ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ibrahim bey dogru soylemis .Sps için kesinlikle bu masraflara girmeyin paranızı yazık olur soft lps ve marine için olabilir ayrıca istanbul Kağıthane de sogutucu ve kasa da bulabilirsiniz.

..mobile

17. Murat006

Murat006

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat
    Ankarada oturuyorum soğutucu online olarak temin edeceğim. Çok zor mercanlar düşünmüyorum açıkcası. Zaten akvaryum sump hariç 50x40x50 olacak onun içinde yeterli gelir düşüncesindeyim.

Ledlerin siparişini verdim driver işini halletmeye çalışıyorum pçdaha önce böyle ledler kullanmadım. O yüzden biraz acemilik var. Aslında daha önce aydınlatma konusunu bu kadar düşünmedim de hiç.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Alüminyum Soğutucu sitelerden yada rüzgarlıdan yada ostim organizeden rahatça bulabilirsiniz. Fiyat kilo işi daha uygun olur. Rüzgarlıda ki hemen askinin sokağında diye hatırlıyorum. Oraları gezebilirsiniz.

biyerlerden bi şekilde gönderildi.

19. Murat006

Murat006

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat
    Driver olarak kullanılması gereken driverlar nedir? Soğutucu internette bol miktarda buldum çeşitli boylarda ve şekillerde sanırım yuvarlak olanlardan alacağım.

20. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Seçim size kalmış. Ledleri nasıl döşeyeceğinize bağlı. Ona göre hesaplayıp uygun driverı bulmanız gerekiyor. V=i.R formulü her zamam işe yarar

biyerlerden bi şekilde gönderildi.

Sayfayı Paylaş