1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

35L Akvaryum'a Bitki Toprağı

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde moquzhan tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    İyi Akşamlar,

Beyler benim akvaryum 35L hacimli 50*20*35 Ebatlarında bir akvaryum. Tabanda suan beyaz silis kum var. Onun yerine Bitki Kum'u almak istiyorum.

1) Kaç KG Kum Yeterli olur ?

2) Marka Tavsiyesi ve Çakma olup olmadığını anlamam için bir kaç tüyo. (Piyasada Hagen kum derler ama hagen firması kaç yıl önce iflas ettiğini açıkladı)

3) Bitkili Akvaryum'a başlayacağım bir kaç tüyo verebilirmisiniz? (İlk başta eledoa ile )

Saygılar

2. Ali Can

Ali Can

İsim:
    Alican DÜLGER
    Cevap: 35L Akvaryum'a Bitki Toprağı

1-) 5 litre kum yeterli olur.
    2-)Hagen adı ile satılan kum hagen firmasına ait değildir. Fakat hagen adı ile satılmaktadır ve bitkili akvaryumlar için vazgeçilmezlerdendir. Piyasada satılan kumlardan bizlerin kullandığı kum daha parlaktır. En iyi anlama yöntemlerinden biride tuz ruhu testidir. Ama en iyisi bu kumu alıp kullanmış ve hagen olduğunu garanti eden akvaristler yardımı ile alış veriş yapmanızdır. Çünkü bir çoğu sahte çıkacaktır.
    3-)Eledoa bakılması çok kolay bir bitkidir fazla ışık istemez hızlı gelişir. Eledoa için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yaparsanız gelişimini hızlandırırsınız.

Hagen almakla iş bitmez. Tabanı çok güzel yapmalısız. İlerleyen günlerde daha zorlu bitkileri rahatlıkla yetiştirebilmek için.

Sayfayı Paylaş