1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

35x45x35 - ( 50lt ) Arka Sumplı Bitki Akvaryumum -

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde hypetrax tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Öncelikle herkese merhaba,

Hem tanışma, hemde akvaryum tanıtımım olsun diye konu açmak istedim :)

Uzun süredir forumu takip ediyordum geçen günlerde üye oldum. Diğer akvaryum sitelerinede üyeyim ama buradaki ortam çok hoşuma gitti aile forumu gibi olmuş benide aranıza alırsanız sevinirim :)

Kendimi biraz tanıtmam gerekirse ismim Özgür, İstanbul'da makine müh. öğrencisiyim. Ufak bir bitkili akvaryumum var ama uzun süredir deniz akvaryumu kurmak istiyorum. Ufak arkadan sumplı bir akvaryum kurma düşüncem var hatta geçen ay bütün alacaklarımı vs. çıkarttım ama hep ucuza kaçtığım ve içime sinmiyeceği için biraz daha erteledim şuan okuma ve terimleri anlamaya çalışıyorum:)

Buda benim bitkili akvaryumum;

Akvaryum hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse akvaryumu kendim yaptım.Işıklandırma olarak 23 watt tasarruflu ampul kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir katkı maddesi kullanmadım. Tabana fondo vivo ve hagen kum kullandım.

Kullandığım Malzemeler

Sump

İlk Kurulum Fotoları
    Kurulumdan 3 Hafta Sonra Çektiğim Fotolar

Şuan güncel hali bu şekilde

ogurcay, veysel, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Öncelikle aramıza hoşgeldin hocam..
    Akvaryumun oldukça güzel..İnş ileride daha büyük akvaryumlarda kurarsın. Bitkili akvaryumda bu şekilde arkadaşların çoğaldığını görmek beni mutlu ediyor :)

vanlyy bunu beğendi.
  3. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Teşekkür ederim hocam hoşbulduk.

Açıkçası ben bu nano akvaryumları çok seviyorum nebileyim büyük akvaryumlar benim nedense ilgimi hiç çekmiyor. Temennini ufak güzel bir deniz akvaryumu olarak kabul edebilirim ama :)

nemesistr bunu beğendi.
  4. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Hoşgeldiniz sefalar verdiniz. Akvaryumunuz cap canlı maşallah.Umarım bu başarınız deniz akvaryumu kurulumu ile devam eder.

hypetrax bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Özgür bey;

Aramıza hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dileriz.Ayrıca güzel düşünceleriniz teşekkür ederiz.Bitkili akvaryum'unuz gerçekten çok güzel.İnşallah tuzlu kurulumda istediğiniz kurulumu yaparsınız.Portalımızda o kadar değerli üstadlarımız varki her konuda yardım ve gerekli desteği vereceklerdir.:)

hypetrax bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tebrikler Özgür, hem de taktir ile birlikte tebrikler.:) Emek akvaryumu dedin mi bana bir şeyler oluyor, çok ama çok değerli bulduğum bu kavramı o kadar güzel kullanmışsın ve yaratıcılığını da ekleyerek ortaya içinde kaybolduğumuz küçük bir dünya çıkmış. Kurmayı düşündüğün tuzlu su akvaryumunda da aynı güzelliği yakalamanı dilerim.

hypetrax bunu beğendi.
  7. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Çok teşekkür ederim bu güzel yorumlarınız için mutlu ettiniz beni. İnş. sizlerin yardımıyla güzel bir deniz akvaryumuda kurarım.

YIKIKTEMO ve cirol bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özgür abi akvaryumunu çok beğendim helal olsun on numara.Ayrıca bizim siteyi samimi bulup tercih etmen beni hayli mutlu etti.Deniz akvaryumu kurulumunda yanındayım...:)

hypetrax ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz, elinize sağlık mükemmel bir akvaryum olmuş. Keyifli paylaşımlar dilerim. İşallah temenni ettiğin doğrultularda nano akvaryum kurasınız.

hypetrax bunu beğendi.
  10. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Ondan şüphem yok Alparslan:) Mesajlarına denk geliyorum hep, sana ayrı bir sempatim yok değil hani :)

Alparslan bunu beğendi.
  11. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Bugün akvaryuma biraz renk gelsin diye kerevit aldım. Sıkılmıştım biraz akvaryumdan açıkçası çok hoşuma gitti kereta :) 6 saattir gözlemliyorum balıkla karideslere dokunmadı ama 2-3 dal bitkilerin tadına baktı.

Gelelim fotoğraflara;

Bunlarda instagramda çektiklerim;

vanlyy bunu beğendi.
  12. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Kusura bakmayın resimler büyük oluyor galiba sıkıntı oluyorsa küçültüp tekrar yükleyebilirim isterseniz.

13. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Özgür hoşgeldin ve süper geldin....Karelere bayıldım,eline emeğine sağlık....Kucak dolusu tebrikler

14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bitki akvaryumlarında bu titizlik ve bu beceri ile kurulan nadir akvaryumlardan biri aynı beceri tuzlusu akvaryumunda neden olmasın .Hoşgeldiniz.:)

vanlyy bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kerevit çok güzelmiş abi güle güle büyüt...:)

16. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Özgür öncelikle aramıza hoşgeldin, akvaryumun peyzajı gayet güzel olmuş, anladığım kadarı ile konu ile ilgili araştırmalar yapmışsın, başarılar, güzel paylaşımlar.

Kırmızı kerevit çok güzel, tuzlu suda bile buna benzer bir tür bulmak oldukça zor, söylemeden geçmeyeyim :)

17. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

İzlemesi çok keyifli ama tam bir obur çıktı kereta. Almadan önce araştırmıştım ama bu kadarınıda beklemiyordum. Bitkilerin canına okudu ve hala okuyor :) Ufak birşeyler bakıyorum bakalım ayrı biryere alıcam galiba, karideslerinde tadına bakıyordur bu gece:)

Bazen çok hareketli bazende öyle bitkilerin üzerine serilip kalıyor. Kısa bir video çekmiştim paylaşıyorum.

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bence de ayrı bir akvaryuma ekle bunun sağı solu belli olmaz...:)

19. hypetrax

hypetrax

İsim:
    özgür özgür
    Ayırdım zaten canına okudu akvaryumun. Bu meksika cüce kerevit değilmiş, başka bir türmüş daha yavruymuş bide :) Aldığım yer meksika cüce kerevit dedi ama adamın da günahını almıyayım bitkilerini yer demişti bu kadarda olacağını tahmin etmemiştim açıkçası hiç durmadan yiyor :)

Şu bitkilere dokunmasa çok güzel olacaktıda şimdilik ufak bir akvaryum bulana kadar mutfakta kullanılan plastik kaplardan yavruluk yaptım. İlk üzerini kapatmamıştım 5 dkda bizimki arazi, hemen üst kapağada delikler açıp kapattım içerisinede 2 yavru balık, 2 tanede karides ekledim bakalım şimdilik gözlemliyorum.

[​IMG][​IMG]

Alparslan ve vanlyy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş