1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

360 Derece Sirkülasyon Performansı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde ybarbaros tarafından 8 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    merhaba,
    Daha önce dikkatimi çekmemişti, sump'tan gelen sirkülasyon pompasının akvaryuma su veren kısmına takılan bu aparat ile hem sirkülasyon sağlanmış oluyor hemde akvaryumun o kısmına daha homojen bir akım sağlamış oluyorsunuz. Herhangi bir elektrik gerektirmiyor, fizik kanunlarıyla çalışan bir çark sistemi var içerisinde ve çinli malum alışveriş sitesinde 7-12 dolar aralığında satılıyor. Bence her akvaryuma lazım, ne dersiniz?

Videosu:

Keyifli hobiler dilerim

veysel bunu beğendi.
  2. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    Halihazırda bir siparişimiz yok maalesef bu ürünle ilgili.

cystein bunu beğendi.
  3. Emre_Temur

Emre_Temur

İsim:
    Emre Temur
    Olsa da alsak. Peki dönüş borusu su içinde kalınca elektrik kesilince ne olacak geri vakumlamaz mı?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Deflector diye aratabilir ilgilenenler, bir ara kullanmiştım. Hem dönen hem sabit olanından. Gayet kullanışlı, hydor markaydı sanırım.

ilkaycamlar bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Orjinali "IM Spin stream" ' dir. Nanolar için çok ideal bir ürün.

Geri dönüşte hava sifon deliği varsa sıkıntı yaratmıyor.

6. Emre_Temur

Emre_Temur

İsim:
    Emre Temur
    IM Spin stream
    Evet bundan buldum ama yurtdışı yorumlarda inanılmaz sesli çalışıyor demişler kullanıp yorum yapacak var mı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Motor debisi yüksek gelirse (tam açık 3000' lik motor bağlarsanız) çarklar ses yapıyor. Kendi nano setlerinin orjinal aparatı olarak tasarlanmış, sonra ayrıca piyasaya sürülmüştür.

En son 3000' lik motorla Ø25 'lik dönüşü ikiye ayırarak kullanmıştım, yine eski nanolardan birinde 2300' lük motor ile Ø20' lik çift geri dönüşlerde ses sıkıntısı olmadı. Biraz sistemle alakalı.

1700-1200-800' lük motorlarla debi ayarlanarak ses varsa giderilir.

ybarbaros ve Emre_Temur bunu beğendi.
  8. jam

jam

Yer:
    bursa
    İsim:
    Cem YILDIRIM
    Ben 6000 lik motorla 32 lik borudan çift çıkış olarak kullanıyorum, evet ürün ses yapıyor. Ama çok rahatsız edici değil ! arada kirlenip durabiliyor ama temizleyip tekrar kullanabiliyorsunuz. Açarken dikkatli olmanızı öneririm tırnaklar kolay kırılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ybarbaros bunu beğendi.
  9. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Şakamı bu ya 145 Lira nedir abi ya aliexpressten aldım 7 dolar yani ortalama 30 lira canavar gibide çalışıyor bu kadar para vermek resmen enayilik olur 8 gündede geldi ürün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ademozturk0087 ve zorvolkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş