1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

365 lt akvaryumda tropheus beslemek için yardım....

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde LCD1907 tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. LCD1907

LCD1907

İsim:
    MERT DURMUSOGLU
    Merhaba arkadaşlar hepinizden yardım istiyorum.

Öncelikle resimde görülen akvarum 365 lt dir, ben bu akvaryumda tropheus beslemek istiyorum.
    Dekor, litre, kum , delikli kayalar, DIŞ FİLTRE DE MEVCUTTUR vs ...Uygun mudur ?

Daha ne eklemem gerekiyor veya eksiklerim nelerdir ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraftaki akvaryumun köklü elden geçmesi gerekiyor. Su kararmış değişmeli, dekor yeniden yapılmalı, kum ince mercan kumu veya silis kum olmalı. Filtre sistemi fotoğrafta bir iç filtre görülüyor. Dış filtre olması sizi rahatlatır. Dekor için kullanılacak taş için örnek fotoğraf verebilirim forumdaki akvaryumlardan. Bu dekorlardaki taşlar tarzında taşlar deniz kenarlarında ancak her bölgede değil bulunabilir, Taş dünyasından alınabilir veya inşaat malzemesi ve dekorluk taş satan yerlerden alınabilir.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Mert inşallah hayalindeki tankı kurarsın. Benim sana tavsiyem önünde vakit varken araştırmalarını ve gözlemlerini iyi yap sitede bu kadar bilgili arkadaş var sor soruştur seçimini ona göre yap sonrasında geri dönüşü olmuyor alındı bir kere denip malzeme istemeye istemeye kullanılıyor. Kum ışık kaya ve balık seçimlerini çok dikkatli yap. Burda kurulumunu ve görselliğini çok hoş bulduğum bir kurulum var bu tarz akvaryumlar beni dinlendiriyor izlerken huzur buluyorum belki görmüşssündür yada bakmadıysan bir incelemeni tavsiye ederim sonrasında üzerine konuşuruz.
    http://www.akvaryumportali.com/threads/5441-tropheus-akvaryumu-kurulumu?highlight=atlantisprensi

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mert kardeşim temel abinin dediği gibi mevcut tankını baştan aşağı yeniden kurman gerikiyor.Kum olarak silis ,quartz ve mercan kumu uygundur 0,5 mm kalınlığında olmasına dikkat et.Dekor olarak kullanacağın taş ve kayalar yuvarlak hatlı olursa daha iyi olur.Tropheuslar için en önemli ekipmanlar dış filitre ve hava motoru ne kadar temiz su ve oksijen olursa balıklar o kadar rahat ederler önünde zaman var acele etme ve mümkün olduğunca çok makale okumaya çalış.Makalelerde ağırlıkla dekor ,beslenme şartları ve su sıcaklığı ve kendilerine özgü davranışları dikkatli oku ,diğerlerine fazla takılma yani katkı maddeleri ,ph yükseltici falan .Tanganyika formu bölümünde çok güzel konular mevcut.Kafana takılan sorularda çekinme istediğini sor biz elimizden geldiğince cevaplamaya hazırız.İnşallah sana hayalindeki tropheus tankını kurarız ve keyif almanı sağlarız.

Sayfayı Paylaş