1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

365lt akvaryumum tropheus beslemek için uygunmudur? , bakarmısınız!!!!

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde mertdurmusoglu tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Merhaba arkadaşlar hepinizden yardım istiyorum.

Öncelikle resimde görülen akvarum 365 lt dir, ben bu akvaryumda tropheus beslemek istiyorum.
    Dekor, litre, kum , yuvarlak kayalar, DIŞ FİLTRE DE MEVCUTTUR vs ...Uygun mudur ?

Daha ne eklemem gerekiyor veya eksiklerim nelerdir ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Öncelik ile hoşgeldiniz.

Haciminiz yeterli gelir, kullandığınız kum 0.5 mm yapıda ise olur, filtrenizin borularından anladığım kadarı ile küçük gelebilir ancak, akvaryum içerisine iç filtre ile destek vermeniz gerekiyor.

Birde kaya dekorunuz çok az olmuş, bunu arttırarak iki ayrı bölge oluşturmanız gerekmektedir...

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Mert hoşgeldin yeniden konuştugumuz üzere kaya dekorunu arttırman gerekiyor. Kullandığın filtrenin marka modelini eklersen yorumlar daha net olur ama bildiğim kadarıyla senin akvaryum altında sump vardı eger calıştırırsan dış filtreyi iptal edebilirsin. Birde arka fon varmı yokmu tam anlaşılmıyor duvar rengi fonmu var yoksa hiç yokmu?

5. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Tane yapısı ince bir kumdan oluşturacağınız 4-5 cm kalınlığın üzerine tek tip kayalardan oluşturacağınız tamamen keyfinize kalmış bir dizayn ile gerçekten güzel bir tropheus tankı oluşturabilirsiniz. Benim hoşuma genelde yassı taşların yere paralel atılmış şekli hep güzel gözükmüştür. İnternette görsellerden pek çok örnek bulabilirsiniz.

dış filtreniz çok kaliteli bir filtre değil ise bu sistem tankın filtrasyonu için yeterli olmaz diye düşünüyorum. En iyisi ucuz yollu bir ikinci dış filtre almaktan geçer. Maddi açıdan sıkıntı yaşarım derseniz güçlü bir iç filtre ile mekanik temizliğe yardımcı olabilirsiniz.

Şahsi fikrimi belirtmedende geçemeyeceğim. Tankın içindeki o sütunlu kemeri çıkartın çok yapay durmuş ve tankın tüm doğallığını bozmuş.

Sayfayı Paylaş