1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

375 Litre High Teck Bitkili Tankım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde osm@n tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    Herkeze selamlar. Aranıza bugün katıldım ve ilk paylaşımımı bitkili tankımla yapmak istedim. Yaklaşık 1 senedir bitkili akvaryumla uğraşıyorum daha önceden çeşitli cichled türleri beslememe rağmen bitkilide bulduğum hissi bu zamana kadar yaşamamıştım ve bütün boş zamanımı bu akvaryuma verdim umarım beğenirsiniz.Elimden geldiğince bol fotoğraf ekliyeceğim.

Sizlere tanıtacağım akvaryumumda en beğendiğim ve en iddaalı olduğum mosslarımı özellikle incelemenizi tavsiye ederim. Çeşitli bitkiler ve bol canlılı bir akvaryum. Net 375 lt'lik bir hacme sahip olan tankta balık olarak ; 60 adet Amerikan tetra türleri ve bolca kiraz karedes mevcuttur. Bitki olarakta Rotala indica Red , Cabomba , Gül , Java moss , Christmas moss , Zeytin , Burgulu saz , Saz ve Sagittaria sabulata bulunmaktadır. Tankın ışıklandırması 4 adet 54 W T5 Philips Aquarelle ile kademeli olarak yapılmaktadır. Akvaryuma 24 saat CO2 verilirken, herhangi bir ilaç , katkı maddesi yada sıvı gübre kullanılmamaktadır. Filtreleme , Ekol 17 dış filtre ile yapılmaktadır. Taban malzemesi sırasıyla , Hindistan cevizi torfu , Fondovivo , siyah hagen kum. Haftada bir % 20 su değişimi yapılmaktadır. İyi seyirler.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

lepistes, Erman Pehlivan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşgeldiz ve güzel görüntülerle geldiniz. toka:gif Harika fotoğraflar ve yine dengeli bir akvaryum maşallah. :nazar: Tek kelimeyle akvaryumun genel görünümüne bayıldım, aynı oranda balıklarda çok sağlıklı.

Başarıların devamını dilerim...

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Maşallah... :nazar:

Özellikle ilk kareye bayıldım. Müthiş bir görüntü. Moss ile arka tarafın kaplanması çok güzel durmuş açıkçası.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba Osman bey

Portal ailesine hosgeldiniz.. Tankiniz cok guzel gozukuyor gercekten.. Ciddi bir emek harcanmis bu tartisilmaz kesinlikle.. ;) Aramiza bir AK-CIVAN`in daha katilmasina sevindim.. Neslimiz tukenmek uzereyken sizler gibi yesile gonul verenlerin aramiza katilmasi gayet sevindirici bir durum bizim icin :) Tankiniza baktigimizda gercekten ilk goze carpan moss`lariniz ve onlari o hali almasi gercekten uzun zaman gerektiriyordur.. Durup durup ozeniyorum su moss`a fakat talihsizlikten midir nedir anlamadim uzun zaman idame ettiremedim. Fakat sizin bitkilerinizinde govdelerinden fiskiran kokler ve tek dal gorunen cabomba`nizin ciliz halide tankta ki besin eksikliginin en buyuk belirtisi ne yazik ki.. Su degisimine cok guvenmeyin genede siz , su degisimiyle bitki gelisimi bir yere kadar en nihayetinde :)

Tekrar aramiza hosgeldiniz der keyifli paylasimlar dilerim..

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Ellerinize sağlık güzel kareler. Taban bitkilerini hepsini aynı boyda kırpsanız daha güzel olmaz mı? Yani ben anlamam bitkili akvaryumdan sadece nacizane bir öneriydi. Ama çok güzel kareler. :) Teşekkür ederim tekrar, başarılar. temel2:

6. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    İyi dilekte bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bende aranıza katılmaktan dolayı mutluyum. Yakın zamanda diğer akvaryumlarımıda paylaşacağım. Yorum yapan herkeze tekrardan teşekkür ederim.

volkantr34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş