1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

38 litre bitkili

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde tofascı11 tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. tofascı11

tofascı11

Yer:
    Bilecik
    İsim:
    kerim
    Merhabalar elimde 50-20-35 ölçülerinde akvaryum var bunu bitkili canlı doğuran yapmak istiyorum .Akvaryumcu arkadaşa da danıştım bana ısrarla hagen almamı ve bunu Seranın florenette a ile desteklememi söyledi bende dediklerini yaptım .5 kilo hagen ile seranın florenette a gübresini "hap şeklinde olanlardan aldım.Yinede netten nasıl yapmalıyım diye araştırıyordum bu siteyi farkedince bi danışayım dedim çünkü malzemeleri de aldık artık bunları kullanacağım uygun görürseniz arkadaşlar ?

Ankaraguclu ve Kadir16 bunu beğendi.
  2. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Bazı akvaryumu arkadaşlara göre hepsi bunların çok gerekli ama tuhaftırki aydınlatma önermedi sanırım bu konuda size en fazla yardımı olucak olan aydınlatmadır aydınlatma olmayınca sen istediğin zemini istediğin gübreyi ver yinede olmaz o yüzden dediğim gibi 20 25 watt bir daylight florasan al sana bu aldıklarından daha fazla işe yarar iş hagende bitmiyor ama dekoratif bir kum bitki tercihine göre gübreyi kullanırsın ama sana tavsiyem o gübreleri saz için ziyan etme o yükseklikte bir akvaryumda saz sıkıntı olabilir gübrende varmış farklı bitkiler tercih et gül , rotala ,zeytin ,limon ,cyriptowendity Brown , amazon hançeri ,lotus bu türleri inceleyip seçim yapabilirsin kapsullerinde bunların diplerine saplarsın çok sık olmuyacak şekilde ekler aralarına kapsul koyarsın ;)

Ankaraguclu bunu beğendi.
  3. tofascı11

tofascı11

Yer:
    Bilecik
    İsim:
    kerim
    Bitki olarak gül bitkisini çok seviyorum daha önce bitkili maceram olmuştu o yüzden gül ağırlıklı düşünüyorum.Zeytin rotala yı burlarda bulabilirim diğerlerinide internetten sipariş edebilirim.Işıklandırmayı şerit led ile yaptım 3 çipli şerit ledlerden normal şerit lede göre 3 kat daha fazla ışık yayıyorlar.45 cm bir sıra ve ilave olarak 16 cm led daha ilave ettim dahada ilave edebilirim .

Kadir16 bunu beğendi.
  4. tofascı11

tofascı11

Yer:
    Bilecik
    İsim:
    kerim
    Nerdesiniz bitkiciler yoksa sayımız azmı ? Dün geceden beri sadece bir kişi yardımcı oldu ?.

5. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Dedikleriniz gayet uygun led verimsiz verim alamazsın diyenler olur ama ben kullandım micralar fotosentez yaparken çok rahat belli oluyordu :D

Sayfayı Paylaş