1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

39*23*17 Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    39*23*17 Akvaryumum

Lepisteslerin yavruları maşallah damızlık olmuşlar :)

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    39*23*17 Akvaryumum

Maşaallah Kubilay. naz: İnşallah zamanla daha fazla yavru alırsın ya da fazlasını yakalayabilirsin. burda:gif

Yavrularını azar azar ama sık besle...
    Ayrıca yavruluğun dibine çöken ve yavruların yemediği yemlerin orda durmasına izin verme. burda:gif

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

Teşekkür ederim yorumlarını için.Yavrulara ilaç vs. birşeyler verecekmiyim hiçbir bilgim yok :bilmem: Beni biraz bu konuda bilgilendirir misiniz?

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    39*23*17 Akvaryumum

Anaçlara verdiğin pul yemi ezerek toz haline getir ve yavrulara o şekilde ver. Yavruluğun dibinde yiyemeyecekleri boyutta bayağı yem var. Yada yavrular için satılan yemler var. Ben en son sera micron kullanıyordum. Sanırım hala piyasada vardır.
    Yavruluğun dibinde yem birikmesine izin vermemende yavruların sağlığı için önemli.

O yavrulukta ne kadar sağlıklı gelişirler bilemiyorum ama şimdilik yapılacak başka bir şeyde yok sanırım. :)

5. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    39*23*17 Akvaryumum

Biraz bitkilendirme ile daha güzel olucak... burda:gif

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    39*23*17 Akvaryumum

Maşallah Kubilay çok güzel yavruların olmuş hayırlı olsun. naz: Kayıpsız büyütür inş. Pul yemleri ufalayarak verirsen iyi olur. ;)

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

Teşekkür ederim inşallah kayıpsız büyütürüm. Dibindeki o yemleri aldım. Ezerek veriyorum artık pul yemi.

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

İşte benimkilerin küçük malikanelerinin son hali. Su tamamen değişti , hasta balıklar atıldı, ilaçlanmadı ve güçlü bir lamba eklendi ısıtıcı görevi görüyor. Artık 26-27 derece arasında akvaryum.Birde akvaryum biraz pis gözükebilir o sırada taşlarla ve magarayla oynamıstım bıraz bikaç yemek parçacıkları ve pislik saçıldı etrafa smiley18.gif Resimler;

burda:gif

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    39*23*17 Akvaryumum

Güzel olmuş Kubilay.80 cm'lik akvaryumu ne zaman kuruyorsun? Yavru lepisteslerin maşallahı var. :) naz: naz:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    39*23*17 Akvaryumum

Kubilay ellerine sağlık. Neonlar sağlıklı görülüyor. Su temiz ve canlı. Kum üstünde bir şişme var sanki cam tabak diklemesine koyulmuş gibi o nedir ?

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    39*23*17 Akvaryumum

Yav ısıtıcı da yok sanırım göremedim? .8.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    39*23*17 Akvaryumum

Evet Özcan hocam ısıtıcı yok!..

13. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

Evet ısıtıcı yok ama alıyorum. Magarayı plastık kaptan yaptım cok cok iyi temizledim taşlarla sabitledim oldu :) Yavuz yeni akvaryum şuanda parama bağlı. Akvaryum silikonu,silikonu düzeltmek için kağıt,sabitlemek için bant vs. malzemeler hazır sadece camlar kaldı :)

14. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

İşte benımkılerın son hali karşınızda. Isıtıcı tamam 100w ısıtıcı aldım ve 28derece sabitledim.Benim iğrenç,yosun tutmuş,pis kum yerine çok daha güzel ve kaliteli bir kum aldım.Bitkileri altındaki taştan çıkarıp tek tek koydum.Çok iyi temizledim.2 Lepistes aldım dişi biri hamile ve yavrulukta.Diğerinde şuan birşey yok ve 3 tane neon'a benzer tetra aldım isimlerini bilmiyorum :) Sanırım artık birşeye ihtiyacım kalmadı herşey tamam.Belki erkek lepistes alırım 1-2 tane..

15. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    39*23*17 Akvaryumum

Kubilay kardeşim akvaryumun ufak ama güzel olmuş. Hevesini kırmak istemem ama lepistesin pek iyi durumda değil. Az daha bitkilendirip güzel bir neon tetra akvaryumu kurmak istemezmisin acaba.

16. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

Biliyorum yavruluktaki hamile lepistesin durumu vahim.Lepistessiz bir akvaryum düşünemiyorum doğrusu o yüzden kalsınlar.Lepistes-neon hoşuma gidiyor.Diğer lepistesim sağlıklı ama :) İlerde neonları çoğaltmayı düşünüyorum.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    39*23*17 Akvaryumum

Ellerine sağlık yavrularınıda sağlıkla büyültmeni dilerim. naz: Hiç sevmem ama kırmızı plastik bodur bitkiler gördüğüm en iyi seçim.

18. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    39*23*17 Akvaryumum

Akvaryum boyutlarına göre güzel tebrik ederim.Gerçek bitkilerden ekleseniz daha güzel olur bence.Yavruları sağlıkla büyültün.

19. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    39*23*17 Akvaryumum

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.Gerçek bitki eklemeyi bende çok istedim fakat akvaryum küçük olduğundan pH gibi değerler çok çabuk değişir dediler çok zor olur büyütmen dediler ondan hiç bulaşmadım.Yapay bitkilerden biraz daha koyabilirim.Yavrularımda şuanda birşey yok sağlıklı görünüyorlar ayrıca neonların yanındaki neona benziyenlerın adını bilen var mı? :)

20. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    39*23*17 Akvaryumum

Ya bende böyle bir akvaryum istiyorum.Benimki niye böyle güzel olmuyor yav. saat:gif

Sayfayı Paylaş