1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

3G Rezaleti

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde reis tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Malum teknoloji aldı başını gidiyor. Tabi hayata yeni kullanım kolaylıklarıda getiriyor. 3G teknolojisi sayesinde görüntülü konuşma yapabilme,cepten nete girebilme,mobil internet vs. Tabi bunlar kulağa çok hoş geliyor. Ama bazı durumlarda sadece kulağa hoş gelmeyle kalıyor.

Bildiğiniz gibi işyerimde pc ve netim olmadığından nete sürekli giremiyordum. Bende öncelikle bir pc aldım ve günümüzün son teknolojisinden faydalanmak için mobil internet Türkcell VINN aldım. Aldım ama almaz olaydım. :hasta: Sayfalara erişim abartısız 6-7 dk sürüyor. Bir mesajdaki resmi görebilmem için 10-15 dk beklemem gerekiyor. Anlatamayacağım kadar yavaş bir internet bu 3G. montz:

İlk başta yavaş erişimin nedenini pc den kaynaklanıyor sandım. Akşam eve gittiğimde evdeki pc de denedim gene aynı. Bir arkadaşın pc de deneyince anladıkki sorun bizde değil 3G internet hızındaymış. Çekim gücü çok az olduğundan modemi ara kabloyla cam kenarına kadar uzatmama rağmen güç bela çekiyor. montz:pc de hopokörü açmanıza imkan yok. Yaydığı sinyaller yüzünden hoporlörden çıkan cızırtı insanı katil eder. montz: Dün ve bugün Türkcelle 3 saati aşkın görüşmelerimde sorunun kaynağını bulamadılar. Herşey normal,bir sorun yok diyorlar.Yani anladığım kadarı ile mobil internetin hızı bukadar. montz:

İnsanları kandırmak bu kadar kolay olmamalı.Reklamlarında süper internet hızı,3G teknolojisi, vs gibi ballandıra ballandıra anlatıyorlar ama sonuç resmen dolandırıcılık. montz: Üstelik öyle bir sözleşme yapıyorlarki alırken,geri verme şansınız yok. 4 Gb internet paketi için 39 tl X 24 ay sözleşme ile alabiliyorsunuz. Birde 32 tl lik hat parası alıyorlar. Vazgeçmiş olsanız 968 tl yi yatırmanız gerekli. montz:

Hani ödeyeceğim parada gözüm yok ama o parayı ödeyipte hizmet alamamak insanın kanına dokunuyor. Üstelik nsanları enayi yerine koyduklarıda cabası. montz:

Siz siz olun sakın bu mobil internete bulaşmayın. Paranızla rezil olursunuz. :uyari:

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    3G Rezaleti

Hocam bililendirme için teşekkürler acaba başka kullanan varmı onlardada aynı sorun oluyormu bazen bölge vericilerindeki iletişim sınırlı oluyor dolayısıyla o bölgede yetersiz gelen vericerden dolayı düşük hızda iletişim olmuş olabilir ki bu bahane değildir. Herşeye rağman senin anlattıklarına bakılırsa fiyasko ....

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    3G Rezaleti

Trabzon'da okuyan arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun. Belki Mesut Hocamın dediği gibi bölgedeki vericilerden kaynaklanan sorundur.

Turkcell web sitesinde böyle bir açıklamada mevcut;

* İletişim hızınız, bulunduğunuz yer, veri trafik yoğunluğu ve erişmek istediğiniz veri ağının bağlantı altyapısı ve yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak anlık değişkenlik gösterebilir.

* Turkcell 3G Kapsama alanı dışında VINN 3G Modemler'le EDGE hızında İnternete bağlanabilirsiniz.

Bu vesile ile şunuda söylemek istiyorum. Başka forumlarda durum nasıl bilmiyorum ama sadece forum ana sayfasında yenileme yapsak bile fazla download yapıyor gibi geldi bana.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    3G Rezaleti

Türker'e katılıyorum Olcay abi. Benim de kullanan bir arkadaşım var ve gayet memnun. Güneydoğu yüksek bir bölge. Acaba bunun bir artısı olabilir mi? Bir de İstanbul kadar yoğun bir şehir değil. Dolayısıyla veri trafiği de yoğun olmuyor. İnanın interneti benimkinden kat kat hızlı.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    3G Rezaleti

Hocam Türkcelle yaptığım görüşmelerde bulunduğum bölge 3G yi destekliyor.Sinyal alımında sorun yok. Zaten burda insan sinir oluyorya. Herşey normal diyorlar. Yani hız bu. montz:

Açıp telefonu diyeceksinki,sizin hızınızada,sizede, [​IMG] Hocam sorun aslında onlarda değil, sorun enayi gibi inanıpta onca borcun altına imza atan bende. hadi ben yandım ama sizler sakın aldanmayın. 3G hızı,mobil internet keyfi felan hepsi hikaye. Resmen kandırmaca. :uyari: Hele birde bulunduğunuz bölge 3G desteklemiyorsa işte ozaman yandınız. Bütün paranız çöpe.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    3G Rezaleti

Arkadaşlar bir önceki mesajı yazmam bir dk yı buldu bulmadı. Ama mesajı yollayana kadar sizler iki mesaj yollamışsınız. :hasta: Bir linke tıkladığımda o sayfanın açılması dakikalar sürüyor. Hatta sayfada resim varsa açmayı unutun. Böyle rezalet olmaz. Cepten bile nete girsem bundan 20 kat daha hızlı erişim var. :hasta:

Türker,zaten EDGE hızında giriyorum ama bu EDGE dedikleri şeyin hızı demekki bu. dön:gif

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    3G Rezaleti

Hocam genel olarak bütün sitelerde mi bu sorun var yoksa sadece foruma girmeyi mi denediniz?

Halledilmesi gerekir Olcay Abi. Şikayet bırakabileceğin her yere başvur bence. Biraz araştırdımda...Bir kullanıcının yorumu: En önemli sorun şu anda 3G yayını yapan baz istasyonları sadece il merkezlerinde var.
    il merkezleri dışında internet hızı 236 kbps yani sinirden kanser olmaya yeter
    Müthiş yavaş…

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    3G Rezaleti

Hocam tüketici hakları sitelerinden yardım alabilirsin yada best fm de bir şikayetim var köşesi var (serviste gelirken denk geliyor dimliyorum ) arayıp bilgi verip durumu izah ediyorsun basın işin içine girince çözümler hızlanıyor biliyorsun etkili bir yöntem aklıma gelen tavsiyeler çünkü 100 de 100 mağdursun verici alıcı seni ırgılamaz bölgede verici yoksa satmayacaklar bu aleti saygılar.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    3G Rezaleti

Türker bütün sitelerde aynısı. Nereye girersen gir değişen birşey yok. Sinir hastası olduk iki günde. montz:

Bu baz istasyonları madem sadece il merkezlerinde var,ve diğer bölgelerde bu sorun yaşanıyor,ozaman bu ..... herifler neden bunu bildirip insanları bilgilendirmiyor? montz: Diyorumya düpedüz üçkağıtçılık bu.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    3G Rezaleti

Mesut aslında haklısın uğraşmak lazım bunlarla ama bir laf var,minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır. :hasta: Yani uğraşsanda sonuç zor. Bunları mahkemeye bile vermek lazım ama bu gidişle onlar beni mahkemye verecekler galiba. Zira günde 30 kere telefon açıp söveceğim bunlara. montz:

11. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    3G Rezaleti

Olcay Abi merhabalar. Dün bu VINN 3G olayını deneme fırsatını yakaladım. Amcama gitmiştim ve onda da VINN var ve gerçekten çok memnun kaldım. Sayfaları açması 3-4 saniye sürüyor, gerçekten dedikleri kadar hızlı. Sende neden böyle bir problem var anlayamadım :bilmem:

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    3G Rezaleti

Zaten nerde olmaz iş var gelir beni bulur. :hasta:

Cenk,amcanlar hangi semtte ? Belki orda baz istasyonu vardır. saat:gif

13. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    3G Rezaleti

Abi Erenköydeler ..

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    3G Rezaleti

Olcay hocam, benim arkadaşımda aldı vını mını Türkcell.

Sorunlar onunda aynı. 24 ay veriyorlar ilk üç ay 19 TL idi ilk faturası 96 geldi. :F Açtı telefon saydı saydı, vergidir mergidir, ödeyeceksiniz dediler, buda inat etti ödemedi. Hattı kapattılar. Peşine 56 TL fatura gönderdiler kullanılmayan Vınımıdır ne zıkkımdır ona. montz: Arkadaşda açtı telefonu yanımda yer yüzüne çıkmamış küfürleri saydı bunlara, mahkemeye veriyorum sizi hatlı olan telefonumuda kapatın dedi ve suratlarına kapattı telefonu.

Aradan üç gün sonra kendiliğinden açtılar hattı daha ödeme yapmadı. Ne olacak diye merakla bekliyoruz. Geride almıyorlar. Bende ödemeyeceğim diyor.

Ha bu arada HP Conpac Notebook'unu değiştirdi yavaş kalıyor diye. Gitti yeni bir tane aldı oda yavaş vını ile. Oda benim gibi aşçı. Bir sayfaya tıklıyorum müşterinin yemeğini yapıyorum geliyorum ki açmış site diyor. haha: haha:

Onun çıkış yaptığı yer Başıbüyük ve nakkaş tepe.Bilgine. saygılar:gif

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    3G Rezaleti

Ya benim başıma gelen ? Telefonla aradılar kaç kere ttnet diye, vayles adsl veriyoruz dediler, virüs programı yüklüyoruz dediler, google'de sitenizin reklamını yayınlatıyoruz dediler, site kuruyoruz 56 MB dediler, son 200.de sprint atıyoruz dediler, foto finiş belirler dediler daha var unuttum inanın. Bağlayın dedim 19 lira fark var aylık hani ödenir dedim içimden. Kurulumu yaptılar gerisine biraz uğraştı Gökhan Portakal diye bir arkadaş geç oldu msn üzerinden yaparız dedi gidiş o gidiş ne virüz programı var, ne site var, ne reklam var hiç biri yok ortada. Şikayet edeceğim artık ne yapalım. :bilmem:

Kısaca durum şu;

Lahanaya geldi mi gıdi gıdi, gofiye geldi mi meee meee. :D

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    3G Rezaleti

Bende valla TTnete uyuz oluyorum sitelere hep geç giriyor 4-5 dkde anca giriyor bende quit net bağlatcam en iyisi o valla çok hızlı neti var.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    3G Rezaleti

Ben Kablonet kullanıcısıyım.Yeni adıyla Uydunet. 512 kb sınırsız kullanıyorum. Aylık 19 TL ödüyorum. Kotam 1 keresinde 26 gb gelmişti rekarum bu :) Onun haricinde ortalama 10 gb geliyor. Hiç bir srounum yok. Ayda 1 kez bazen bakım yapıyorlar net gidiyor 1-2 saat bunun haricinde bir sorun yok. 444 0 126 telefon numaraları aradığımda gün içinde geliyorlar saat 23.00 da olsun gene geliyorlar. Sizlerede öneririm.

Eğer ilginen olursa güncel fiyat listeleri.

Bu fiyatlarda şuan ÖTV-KDV indirimi var :) Onun haricinde 512 kb internetr 19 TL

512 Kbps 17,57 TL

1 Mbps 36,06 TL

2 Mbps 54,56 TL

4 Mbps 73,06 TL

6 Mbps 110,05 TL

8 Mbps 184,03 TL

10 Mbps 461,48 TL

12 Mbps 738,92 TL

16 Mbps 923,88 TL

20 Mbps 1848,69TL

Sayfayı Paylaş