1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

4 Aylık Tanka Mercan Kırığı Döksek Ne Olur?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde taakaa tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Benim tankın kurulumunda ince kum kullanılmıştı ve çok uçuşuyordu ,daha sonra 1 paket special grade canlı kum döküldü ön tarafa ve biraz dengelendi.Fakat canlıları ekleyince ,ani hareketlerinde ya da dalaşmalarında akvaryum duman oluyor her yer bir birine giriyor (Ön taraf hariç). Şimdi ben orta ölçekli mercan kırığı döksem buralara ne olur? Yaşamı bozar mıyız? Dengeleri dürter mi?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu iş dengeleri dürter Doğanım.:) Fakat olumlu yönde dürter bence, mercan kırığı gibi malın olsun. Acele etmeden dikkatlice sürahi içine koyacağın mercan kırıklarını o bölgelere dökebilirsin, zamana yayarsan bulanma fazla olmaz.

taakaa bunu beğendi.
  3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Ben de öyle düşünmüştüm Temel abi ,çünkü kum çok ince yani hiç boşluklu yapı oluşmuyor aralarda yaşayacak canlı sayısı çok az .Hemen temin edip sereyip ufaktan:D

Peki kaç mm lik olsun?

4. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Aynısını ben de düşündüm. Ancak şimdi değil. Canlılar bi girsin. Duruma göre 3 aysonra felan yapabilirm.

taakaa bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bende daha evvel yaptım güzelde oldu,kumda yaşayan farklı canlılar var kimi çok ince kimide büyük olduğu için kalın kumu seve bilir,ince kum alta kalıyor ve her tarafa kalın kum dökmedim beni rahatsız eden bölgelere ekledim sadece...:)

taakaa bunu beğendi.
  6. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Ay başı epeyi bir şeyler yapacağız bakalım.

Alparslan bunu beğendi.
  7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Dogan aman dikkatli git tank canlı dolu .

Seyyar cihazdan online.

Sayfayı Paylaş