1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

4. yavru verişi olacak :)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar daha önceden 3 yavru veren dişi mavi prensesim durmak yok yola devam diyerek, 4. hamileliğinide geçiriyor. :)Genelde bir ayda bir balığım hamile kalırdı fakat, bu sefer 1.5 ay oldu. Şöyle anlatayım;

Balıklarımla son yavru doğumundan sonra biraz ilgisizlik etmiştim aradan 1 ay geçti ve hala yavru alamadım ve birgün balıklarımı izlerken dikkatimi çekti.Sıcaklık çok düşüktü hemen sıcaklığı çıkarttım bu ısı değişimini yaptıktan sonra 2-3 sonra yani şimdi bir balığımın hamile olduğunu anladım.Sanırım sıcaklığın etkisi oluyor. :)Fakat,her doğumunda biraz azalış farkediyorum bu normalmi?

-İlk yavru verişinde=35-40
    -İkinci yavru verişinde=25-30
    -Üçüncü yavru verişinde=20
    -Dördüncü yavru verişinde= 10-15 bekliyorum.Sürekli azalıyor bu normal bir durummudur sizce? Bana normal gibi geliyor. Üçüncü doğumundan sonra ama sizlere danışmak istedim.

2. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Cevap: 4. yavru verişi olacak :)

Benim bildiğime göre her yavru verişinde yavru sayısının artması lazım.Ya da aşağı yukarı her yavru verişinde sayının birbirine yakın olması gerekir.Sizde bir tersilik var.Sizin hesabınıza göre bu balık 1-2 ay sonra hiç yavru vermeyecek:)

Merakımdan soruyorum ısıyı kaç dereceye ayarladınız?

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: 4. yavru verişi olacak :)

24-25 C deymiş. Burada bir konuda okumuştum ısıyı yükselttiğimizde hamile dişi daha kolay ağzına yavru alacak gibi bir şey okumuştum.Isı 24-25C deymiş zaten normali 25-26C ben ısıyı 26 C ye koyduğumda 28C olmuş ısı bu yüksek ısıda sanırım biraz etkiledi ve hamile dişi ağzına yavru aldı fakat,tam emin değilim yani %100 bu yüzden aldım diye bir şey söylemiyorum olayların ısıyı yükselttiğimde gerçekleşmesi bu ihtimali arttırıyor.Fakat bu yavru alışımın azalması beni çok korkutuyor bunun sebebi neden acaba? Birdaha en sevdiğim balığımdan yavru alamamak gibi bir korku yaşamak istemiyorum.Acaba bir yerde bir hatamı yapıyorum?

Sayfayı Paylaş