1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40*15*21 minik akvaryumum..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde fatix26 tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
    Minik akvaryumumu sizlerle paylaşmak istedim. 2 japon 1 de vatoz'um var. bu Hobi'ye daha bugün başladım :) Arkadaşım sağ olsun akvaryumu varmış. ama altı çatlaktı . dün cam kestirdik akvaryum silikonu ile yapıştırdık güzelce . bugünde evimde balıklarıma bakıyorum :)
    Motor'u inşallah haftaya bugün elimde olucak. Isıtıcıyıda havalar çok soğumadan alıcam . iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum :)

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: 40*15*21 minik akvaryumum..

Japonlarda hava şart değil ama alsanda iyi olur bence akvaryumun suyunu azcık daha koy balıklara yer çok az zaten akvaryumdan dolayı o yüzden yada komple doldur birşeyle kapat üstünü .

3. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Anladım. Önerilerin için teşekkürler...

4. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Mustafa kardeşim akvaryumun ne kadarda küçük olsa hoş duruyor.Zamanla sende bneim gibi bu forumda takılırsan tankını büyütmek zorunda kalırsın :D .Neden diye sorarsan insan araştırma yaptıkca daha çok bilgili oluyor hobi isteği daha fazla artıyor elinde olmadan başkalarının akvaryumuna eriniyosun.En kısa zamanda ısıtıcını ve motorunu temin et.Sağlıklı balıklar...

5. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Teşekkür ederim hadi bakalım görücez zamanla :D.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Fatih akvaryumda ufak oynamalarla görsel olarak daha güzel bir akvaryum ortaya çıkabilir.Öncelikle siyah düz arka fon koyarsan derinlik hissi kazandırır.Bildiğim gibi japon balıkları çok dışkı bırakır normal iç filitre akıntısı bu akvaryuma fazla geleceği için Şelale filitre kullanabilirsin.Böyle hava motoruna gerek kalmaz.Atman HF-100 alabilirsin.

Akvaryum içinde renkli taşlar ve yapay bitki olmamış renkli taşlar ilerleyen dönemde salınım yapıp suyun kalitesini bozabilir.Dere kumu kullanabilirsin,dekor olarakta küçük bir mangrow kökü daha güzel olur düşüncesindeyim.

Tabi en önemli tavsiyem ise akvaryumu en kısa zamanda büyütmen olacaktır.

7. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Önerilerini göz önünde bulundurucam, yeni olduğum için pek fikrim yok.:yazik:

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mustafa öncelikle aramıza hoşgeldin.

Benimde bir kaç önerim olacak. Şelale filtre alman hem senin için hemde balıklar için daha iyi olur. Hem iç filtreye göre daha iyi temizleme yapar, hemde su içerisinde görüntü kirliliği yaratmaz. Senin akvaryumuna uygun olan şelale filtreler 17-20 TL arasında.

Yapay bitkiler salınım yapabilir. Çıkartman daha iyi olur.

Birde balıkları büyük seçmişsin keşke küçük alsaydın.

9. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Hoşbulduk bitkileri ve taşları aldım. Arkaya siyah arka plan yaptım, motor ısıtıcı felan kaldı işte. Bu arada bir sorum olucak. Bu ışıklandırma mutlaka olmalı mı ? olmalıysa yararı neler ?

10. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

İnsanların nasıl ki güneşe ihtiyacı varsa bütün hayvanlarında ışığa ihtiyacı vardır.Hayvanların gelişimindede yararı vardır.Hemde sizin göz zevkinizi artırır karanlık bir akvaryumu izlemek istemezsin herhalde.Benim düşüncem böyle diğer ustadların benden daha daha iyi bilgilere sahip abilerimin cevap yazmasını bekle bence.

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kardeşim sen bu akvaryumla biraz takıl. Zaten bir müddet sonra seni kesmezbu biraz daha büyütürsün. Sonra biraz daha , biraz daha derken bir de bakmışsın ki her odada 1 küsür metrelik akvaryumlar... :D

Ama üstadların dediği gibi filtrelemeyi unutma. En acil olanı bence o.

Hadi gazan mubarek ola. :D

12. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

teşekkürler filtreyi de alıcam zaten pazar günü :D

13. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Ak varyumun hayırlı olsun kardeşim ama bir an önce şelale filitreyi edin gördüğüm kadarıyla japonların çokta ufak değil hastalık olmaması için filitre şart

14. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Bende öyle düşünüyorum. Galiba ufak değiller :) Tahminimce 3 - 5 aylık arası olabilirler.

15. tghn123

tghn123

İsim:
    ali görmez

motor çok fazla gerekmez ama kışın 22 derece olması lazım su ondan ısıtıcı lazım motor olsa daha iyi olur senin için
    temel2:

16. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

Mustafa önerim filtrenin yanında akvaryumunun içine 2-3 tane çöpçü at onlarda dışkıları yer

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ne ince, ne kalin, ne uzun, ne kisa, suyu bol ve kaliteli olani makbuldur her zaman. :)

Ellerine saglik...

Sayfayı Paylaş