1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40 Litlerik Akvayumda Kaç Tane Lepistes Beslenir?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde enes batuhan tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    1395313574204.jpg 1395313565504.jpg 3 çöpçü var-7 lepistes- daha balık alabiliryim alırsamda ne alabilirim ?

2. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Akvaryumda balık olduğu pek belli olmuyo su seviyeside alçak kalmış bitkiler plastik sanırım birazda kaya veya köklerle dekor edilebilir derece ise filtre tarafına alınırsa dikkat çekmez aralarına balık eklemek isterseniz bence erkeklerinizi değiştirip daha renkli kanlar bulabilirsiniz benim önerim bu :)

3. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Teşekkürler :)

Ben moli balığı almayı düşünüyorum lepisteslere birlikte yaşarlarmı?

4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Evet sorunsuz yaşarlar hatta kırma bile olabilir ama çok zor :D Pilastikleri çıkarın canlı bitki yerleştirin bence.

5. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Ama onu nasıl yetiştireceğimi bilimiyorum ?

6. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bitkiyi diyosanız ışık alın bitane beyaz günlük 6 7 saat ışık verin kolay bitkiler alın netten araştırın.

7. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Tilki kuyruğu , saz bu ikisinden hangisi daha hoş gelirse onu alın 40 lt bir akvaryuma 20 watt bir aydınlatma yeterli olur tasarruflu ampul veya led de kullanabilirsiniz :) molide harika olur ama sarı ve siyah tonları hoş olur çünkü akvaryumunuzda hiç renklilik yok.

8. tofascı11

tofascı11

Yer:
    Bilecik
    İsim:
    kerim
    Arkadaşlara katılıyorum güzel bir bitkili olabilir suyu biraz daha eklemelisiniz .

9. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Su eklenir evet lakin akvaryum konumu itibariyle işik alıyor yardımcı olması maksatlı alabilirsin,bitki olarak ise su saz ından başlayabilirsin.Başlangıç olarak arsız bitkiler tercih et.İç motorun ise soyu döndürecek şekilde konmalı.Akvaryum camının sağ yada solda suyu O (sıfır)şekilde dönderebilmeli.Extra olarak sıvı gübre alabilirsin.Damla halinde haftalık olarak suya ekleyebilirsin.Bitkiden sonra lepistes dersen 40 lt 10 lepistes çok rahat yaşar.
    (tecrübem) akvaryumun içine kesinlikle dekoratif plastik içeren malzeme koymasan iyi olur.
    Kolay gelsin batuhan;)

KaderiniSev ve Alparslan bunu beğendi.
  10. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    Teşekkürler ama şimdi ben diyelim bitki aldım ben bunu kumun içine gömüyorum onun için gübremi almam lazımmı ?

11. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Evet kuma gömeceksin ondan sonra suya sıvı gübreden damlatacaksın

Sayfayı Paylaş