1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40 Litre Plastik Sump Yapımı

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde furkant tarafından 21 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Biliyorsunuz ki forumun en küçük deniz akvaryumu bende (10-15 lt.) veya ben öyle sanıyorum :D Bu sabah uyandığımda balığımın birini akvaryumun dışında bulunca moralim bozuldu haliyle birde ilk balığımdı. Zaten akvaryumada bir türlü alışamadım akvaryumla bir ps ' ile takas ederim diye düşünüyorum :D. Bu sebeplerin beraberinde getirdikleriyle proje düşündüm bende, ama birkaç sorum var :)
    Öncelikle proje ; Adsız.png
    Sorularım;
    1 )Şuanki akvaryumdan 10 litre alsam ve kabı toplam 30 litre doldursam geri kalan suyu yeniden hazırlayacak olsam sıkıntı yaratır mı tekrardan bir diatom vs durumla karşılaşırmıyım ?
    2) Böyle bir sistemde basit mercan fraglayabilirmiyim. ( frag taşı alıp kendi kendilerine atlamalarını beklemek gibi )
    3) Sizce oluru var mı böyle bir sistemin ? :D

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Furkan ne yalan söyleyeyim ne yapmak istediğini tam anlamış değilim.
    Yalnız şunu söyleyeyim diatom oynamalarda ve fazla su değişiminde tekrarlar...:)

3. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul

En azından mobilyalı bir akvaryuma geçene kadar balıkların atlamasını engellemek için sump benzeri bir sistem alpi herhangi bir görsellik barındırmadan zoa ve mushroomun kendi kendine fraglanabileceği balıklarında atlamaya kalkışamayacakları bir sistem :D

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım da sump için akvaryumu delmen gerekiyor...

5. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul

Akvaryum olmayacak akvaryumu ps ile takas edip bir süre herşeyi bu saklama kabında götüreceğiz yani sump görünümlü akvaryum olacak çizdiğim gibi :D

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Balıkları ve mercanları geçemeyecekleri şekilde bir eggcreate ya da ızgara ile ayırırsan, ısıtıcı, PS, filede zeolit, su tamamlama vs. diğer ekipmanları da diğer tarafa güzelce yerleştirirsen idare edebilir. Karantina gibi birşey olur bu.

Aydınlatmayı nasıl düşündün?

7. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul

Tekli t5 veya yine led düşünüyorum abi . Ekipmanları bir yere ayırıp balık ve mercanları bir yere mi ayırmam gerekiyor çizdiğim gibi ps ortada olsa sıkıntı mı yaratır ? ortalıkta sadece balıklar dolanacak. Kenarlara eggcreate kullanarak mercanları ve frag taşlarını asacağım

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ekipmana müdehale gerektiğinde rahatsız olmazlar, mercan düzenin bozulmaz vs. Görsel olarak daha az rahatsız eder vs. Sen bilirsin :)

furkant bunu beğendi.
  9. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul

Mantıklı , Sağol abi :D

Sayfayı Paylaş