1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40 lt bitkili akvaryum..

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. GokhanZeybek

  GokhanZeybek

  Mesajlar:
  271
  İsim:
  Gokhan Zeybekoğlu
  Merhaba. Ben yaklaşık 40 litreye bitkili akvaryum kurucam.Çok profesyonelce bişey olmucak,zeminini nasıl yapmam lazım sırasıyla yazarmısınız birde hangi şelale filtreyi kullanmam lazım.Şelale filtre diyorum çünki iç filltreye göre temizleme hacmi daha büyük.


  NOT:Sitede araştıma yaptım ama kesin olarak bir bitki zemini bulamadım.Güzel ve geniş anlatımlı bitkili akvaryum konularını sabitlerseniz yeni başlayanlar o yapımı örnek alarak kendileride yapabilirler...
   
 2. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Cevap: 40 lt bitkili akvaryum..

  Aslına bakarsanız forumda 10'larca bitkili tank kurulumu mevcut.. O kurulumlarda ki konuşmaları okursanız ve forumu biraz daha araştırırsanız aradığınız tüm bilgileri fazlasıyla bulabilirsiniz. Bitkili tank kurulumların kesin diye birşeyi yoktur zaten.. Çeşitli şekillerde ve türlerde kurulumlar , bu kurulumlarda kullanılabilecek çeşitli türde malzemeler bulunduğundan akvaryum hobisinin bu kolunda bir standart yoktur..
   
 3. E.Özdemir

  E.Özdemir

  Mesajlar:
  140
  İsim:
  Egemen Özdemir
  Cevap: 40 lt bitkili akvaryum..

  Volkan Abinin söylediği gibi forumda tank kurulumları mevcut. Zor bitkiler beslemeyecekseniz direk Hagen siyah kum kullanın. Gerek kullanım kolaylığı gerekse görüntü açısından en iyisi. Tabanınızın biraz daha besin içerikli olmasını istiyorsanız Hagen siyah kumun altına sera floredepot koyabilirsiniz. Çok katmanlı tabanlar için hasanaytekin, murer gibi üyelerin kurulumlarını inceleyebilirsiniz.
  Edit: Unutmadan. Bitkili akvaryum kuracaksanız şelale filtre kullanmayın. Atman f101 iç filtre yeterli gelecektir diye düşünüyorum.
   

Sayfayı Paylaş