1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

400 ve 180 lt Akvaryumlara Başladık ( Yeni Resimler Safa 6 da.)

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde _ERKAN_07_ tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    400 ve 180 lt Akvaryumlara Başladık - Yeni Resimler Eklendi

Tamam o zaman sen boruyu 1-2 cm kadar kısalt gerisine en az ses yapacak şekilde çözüm buluruz inşallah. burda:gif

2. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Tamamdır temel abi genede akşamları geldiğimde yatana kadar motoru çalıştırıyorum su dönsün diye içine bir miktarda kaya tuzu ekledim 4 günden beri bu şekilde çalışıyor tek sıkıntım akvaryuma zarar vermeden nasıl kesicem o boruyu inşallah bir aksilik olmaz olma:gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben daha dün kestim, paslı testere suya bile değdi. Borunun tortuları akvaryuma döküldü. saat:gif
    Sorun yok. burda:gif

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erkan herşey senin şu pşmaşı kesmene bağlı. İnşallah sorun pimaştandır.[​IMG]

Yok değilse,sump küçük oldu galiba.[​IMG]

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Sump küçük motorun debisi fazla olduğu için sumpta su birikmesine izin vermiyor diyorum bende ,bir şekilde suyun birikmesi lazım :heyo:

6. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

ALLAH'ıma çok şükür. :basardim:

Sünnet işlemlerimi tamamladım ve sorunları ortadan kaldırdım kafa motorunuda yan yatırarak çözüm buldum. danso: Sadece ses olayı kaldı onuda çözücez inşallah şu anda çok güzel devir daim oluyor suyun üstünde ben olsam benide sump'a çekicek :D

7. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

HELE BİR BAKIN BAKALIM :D

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erkan hadi yeni sumpun hayırlı olsun. :cicek:

Erkan, su çıkışını resimde görüldüğü gibi yukardan aşağı şekilde değil, su yüzeyinin 1 cm kadar altından,suyu akvaryumun bir ucundan diğer ucuna atacak şekilde ayarlarsan akvaryumda hafif bir akıntı ile daha güzel bir su döngüsü ve daha randımanlı bir filtrasyon elde edersin. ;)

9. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Şu anda su bir haftadan beri akvaryumda dinleniyor ve iki günden beride kafa motoru çalışıyor bir buçuk bardakta kaya tuzu eklemiştim, diyorumki bugün bir deneme yapıyım ve bir takım yunusu ekleyeyim eklemeden önce birşey yapmamı tavsiye edermisiniz???

10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Çok bile olmuş ekleyebilirsin bana göre

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Erkan sump seviyesi normalae dönmüş. :basardim: Söyle bakalım hangi işlem işleri yoluna koydu ? sumptan su taşıyan hortumun ucunu 1 cm suya sok rahatlıyalım diyorum yine ben ısrarla. Ses biraz daha azalır. Hayırlı uğurlu olsun sağlıklı nice balıklar dilerim. Yunusları ekle ilk olarak bir gözlem yapalım. Yavru boylarda mı olacak yunuslar ? Güzel akvaryum olacak inşallah. naz:

12. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Şu anda 2d1e yunus ve 2d1e sarı prenses ekledim çok şükür dünden beri bir sıkıntı yok hatta erkek yunus ortama öyle adapte olmuşki dişileri sabahtan beri kovalıyor diğer dişileride eklemeyi düşünüyorum yoksa kayıp vericeğiz gibime geliyor.
    Yaptığım işlemlerde üst tanktaki boruyu 2-3 cm arası kısalttım, kafa motorunuda dikey olarak değilde yatay olarak yatırdım ve su ekledim sumpa şu anda kafa motorunuda çalıştırdığım zaman emiş borusuna 3-4 cm kala su geriye geliyor yani kafa motoru susuz kalmıyor, hortum işinede gelirsek bağlayabileceğim tek şekil öyle suyun içine soktuğum zaman bağlayamıyorum ama herhangibi ses olayıda olmuyor pimaş boruya parmağımı sokup 10 sn beklediğim zaman herhangibi bir ses çıkmıyor ses kesiliyor 2-3 saatte ses gelmiyor sonra gene başlıyor o yüzden bir aparat yapmayı düşünüyorum ayrıca erken ama ısıtıcımıda ne olur ne olmaz diye devreye soktum su ısısı daha şimdiden 22 dereceye ulaştı bir iki hafta sonra dahada düşer gibime geliyor. :basardim:

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erkan anlamadım? Isıyı 22 derecenin altınamı düşürmek istiyorsun ısıtıcıyla ? :F

14. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Yok abi ne düşürmesi keşke sıcak olsa yazın 30 lardaydı hep akvaryumlar ondan sonra yavaş yavaş düşmeye başladı şu andada 22 lerdeydi bende ısıtıcı bağladım onu diyorum.:D

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Erkan abi problemi çözmene sevindim. Sump olayını bitirmişsin. Gerisi de kolay zaten. Paylaşımlarını bekliyoruz. Hayırlı olsun.

Saygılar...

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Erkan parmak işe yaramış anlaşılan. İlk yazdığımda gülmemiştin umarım. :F

17. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Abi parmak işe yaradı ama herzaman parmakmı atıcaz boruya ses başladığı zaman. :D

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Elbette hayır ama şöyle düşün; sudaki değerleri ölçmek için ne kullanılır test kitleri değil mi ? daha sonra gereken müdahale yapılır çıkan ölçüm değerleri üzerinden. Parmak işlevide işte boruda bu işe yaradı. Sorun kaynağını test ettik bulduk sıra çözümde. :F :F

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erkan, pimaşın ucuna 500 ml. bir pet şişeyi ortadan kesip üzerine onlarca delik aç ve pimaşın üstüne geçir. Bu sayede ses olayı büyük bir oranda düşecektir. ;)

Bu sayede,aynı zamanda pimaştan aşağı balık düşmesininde önüne geçmiş olacaksın. toka:gif

20. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Olcay abi dediğini yaptım ama ses olayı hala çözülemedi aynı şekilde koydum ama nafile pimaş borunun dış yüzünde değilde içine bir mekanizma yapmamız lazım pet şişenin üst kapak tarafını kesip içine oturtmayı düşünüyorum birde o şekilde deniyicem bakalım nasıl olacak huh:

Sayfayı Paylaş