1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40Lt Bitkili Akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Sky2007 tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Cevap: 40Lt Bitkili Akvaryum

Bir sorum olucaktı. Arkadaşlar şuan boyları baya oldu yem verecek yer zor buluyorum resmen yavrularda olunca :D Bu çamı nasıl budamam gerek makasla kesicem kesmesinede uçlarında hep 2-3 dal oluştu ortalardada var nasıl bi kesim yapmam lazım

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bende fikrimi yazayım.:ser:

Öncelikle her şey yolunda görünüyor, Maaşallah.:nazar: Bence akvaryumda bulunan bitkiler için Co2'ye gerek yok düşüncesindeyim, sonra tutamayacaksın, her hafta budama yapman gerekecek.:ay:

Çam bitkilerini de istediğin yerinden makasla kesebilirsin, bu tür bitkiler budandığında uzamaya devam etmeyip yandan sürgünler ile ilerlerler, budama yaparken bunu göz önünde bulundurmalısın. Göze hitap etmesini istiyorsan, alt tarafdan kesip, kestiğin üst bölümü toprağa tekrar dikmen gerekiyor...

Sky2007 bunu beğendi.
  3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Bilgiler için teşekkurler :smiley33:
    Ben co2 Hemianthus Micranthemoides ve Subulata için kullanıyordum olmadı öyle yapıcam artık belli bir süre kullanıyım diyorum

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

İki türün de çok fazla ihtiyacı yok Co2'ye...

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Arkadaşlar bu javamoss üstündeki beyaz şey nedir? yada hangi yosun türü ve nasıl kurtulabilirim

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bence bu yosun değil. Eğer yosunsa ilk defa böyle bir yosun görüyor olacağım. :smiley33:

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Java mossun üzerindeki bulunan beyaz pamuklaşma, sanırım kullanmış olduğun Mopani kütüğün çok fazla su dışında kaldığından daha sonra suya alındığında oluşan küfü. İkinci bir seçenek ise, ağacın suda kalan kısmından olmayıp ve toplanıp ihraç edildiğinden, suya girdiğinde de bu gibi tepkiler verebilmektedir. Sea balığı bu küfü yiyebiliyor ama küfün oluşum hızına yetişemiyorlar. Arada kütüğü dışarı alıp temizlemen gerekecektir...

Sky2007 bunu beğendi.
  8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Teşekkurler arkadaşlar saygılar:gif Akvaryumda 1 tane sea ile labio var onlar yer o zaman :) fazlalaşırsa çıkarır temizlerim :)

9. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Arkadaşlar dekor değiştirip kökü çıkarmak istiyorum. Hem yukarıdaki gibi bir sorun yaptığı için hem de geniş yer kapladığı için..
    Bu arada ben daha budama yapmadı bunlar uzadıkça uzadı :F

Dekor olarak kökün yanındaki taştan 3 tane var onları merdiven gibi köşeye dizip üstüne Javamoss bağlamayı boşalan arka kısımada Çamı ekmeyi yanlarada Elodea'ları koymak gibi bir düşüncem var nasıl olur ?

10. taygun

taygun Guest

Java mosslar güzel gözükecektir.

Sağlıcakla,

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Eledoalar arka planda olsunlar. Moss kendini göstersin. Güzel bir görünüm olacaktır.

12. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Budamadan sonra ki yeni dekor canım.gif
    Bitkilerin boyu kısalınca yavrular açıkta kaldı sürekli yukarıda durdukları için ee tabi büyüklerde yemeye çalışıyo bakalım ne olucak :smiley33:

:smile19:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Gizlenir onlar daha çok yer var gizlenmeye gibi görünüyor.

Sky2007 bunu beğendi.
  14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

O yavrular yem olmazlar merak etme. O kadar bitki onlara cennet sayılır. :D Yeni dekor da hoş olmuş.

Sky2007 bunu beğendi.
  15. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Gayet hoş olmuş maşallah

Sky2007 bunu beğendi.
  16. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

07.10.2011
    Yeni resim çektim 1 haftadır co2 vermeyi kestim

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Maşallah gelişim mükemmel olmuş. Sanırım gene budama vaktı geldi. :D Bu böyle sürer gider. Sen buda onlar çıksın...

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Subulataların boyu çok uzamış. Normal boyları şu ankinden çok daha kısa olmalı.. İstedikleri ışığı alamadıklarında sergiledikleri bir hareket tarzıdır.. Gölgede kalmamalarına ve temiz ışık almalarına özen gösterirseniz eğer boyuna değilde tabanda ilerlemeleye devam edip güzelce yayılacaklardır.. Elodea'larda ön planda olduğu için arka taraflarda neler olup bitiyor göremiyoruz haliyle :) Ama gidişat güzel , elinize sağlık..

19. taygun

taygun Guest

Merhaba,

Volkan'ın tespitine ben de katılıyorum. Uzun bitkiler arkaya dikilirse ön tarafı kapamamış olur. Onları arka köşeye almakta yarar var.

Bir de keşke şu ısıtıcıları yan camlara yapıştırsaydınız. Ön camda hiç gerek yok bu tip görüntülere.

Sağlıcakla,

20. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşallah, Eline sağlık güzel görüntüler.Tamer abinin dediği gibi dereceyi ön camdan alıp arka cama koyarsan daha güzel olacaktır.

Sayfayı Paylaş