1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

40x40x40 tank icin aydinlatma

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde berkal tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. berkal

berkal

İsim:
    Burak Erkal
    Merhabalar,
    40x55x40 boyutlarında arkadan sumpli bir tankim var. 15cm sump genisligi. Ana tank 40x40x40 boyutlarinda. Aydinlatma ile ilgili arayışa girdim. Uygun fiyata gelmesi acisindan kendim led aydinlatma yapabilirim belki diye düşündüm. Dogru powerled leri nereden tedarik edebilirim? Beyaz led olarak hep 10000k-20000k değerlerinden bahsedilir ama nette bu kapasitede led hic bulamadim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Led disinda bu olculer icin baska alternatifim ne olabilir?

Simdiden teşekkür ederim yardimlariniz icin.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Merhaba hoş geldiniz, aydınlatma sorduğunuza göre tank mevcut herhalde. Bu tip bir nanoya zetlight nano aydınlatma kullanıyorum. Tankınız mevcutsa nano bölümünde tanıtmanızı bekleriz.

3. berkal

berkal

İsim:
    Burak Erkal
    Merhaba Veysel Bey,
    Elimde su an birtek tank var :) diğer parcalar ile ilgili çalışıyorum :) nano kisminda da konu acacagim bahsettifiniz gibi.
    Bilgilendirme icin de tesekkur ederim. Sanirim led dışında bir secenegim yok.

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dıy led ve hazır led dışında pek seçenek yok. T5 lambaların boyları uymaz, uyan düşük wattlı bulursunuz ona göre kapak yaparsınız lamba patlar veya ömrü bitince lambayı bulamazsınız. Yurt dışı bulursunuz odayüzü astarından pahalıya gelir.
    Pl lambalardan takabilirsiniz mercan besleyecekseniz verimli olmaz pek, bir kaç parça mushroom ve zoa polip gibi mercanlara anca yeteli gelebilir oda muallakta.

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aquareef nano x ideal olur.

6. berkal

berkal

İsim:
    Burak Erkal
    Cok guzel bir sistem aquareef ama fiyatlari cok yuksek benim için :/

7. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Nano zetlight 1702 fiyat olrak uygun hemde akvaryumunuza yeterli gelicektir.

8. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Berkal selam...nano tankin icin kullanabilecegin 3 secenek var...aquareef nano x,twins hf101 ve zetlight...bunlarin 2 elini uygun fiyata bulabilirsin.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş