1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

43x23x26 Fluval Edge 23L.Nano Reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde DoGgY tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekilde mod yaparım olur diyorsan gözün kesiyorsa sanderin en küçük boyutlu hava taşı işinizi görür sanırım.

DoGgY bunu beğendi.
  2. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun
    tahta hava taşı hava pompası boruları birde çırpıcılı motor yrine normal motor daha sağlıklı ve sessiz çalısır diye düşünmekteyim.yarın gidip motor ve hava taşı temin edicem.daah sonrasında değiştiricem modifiye edeceğim.Güzel kaliteli bir su pompası aldıkmı fena :D :dans:

-doctore- ve veysel bunu beğendi.
  3. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun

yaparım yapacaım umarım başarılı olurda şu problemi çözerim.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hava motoru gerekli, deneyip görmek lazım bu tür mod işlerini olur mu? Olmaz mı?

DoGgY bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Attık bir taş kuyunun içine hadi bakalım, bu uğraşlar güzel sonuçlarını bende merak ettim şimdi.:)

DoGgY ve -doctore- bunu beğendi.
  6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Yeni ps mi alsam.:D O dedikleriniz bir alın hele nasıl şeylermiş:) Şaka bir yana başka ps yok bu hacimlere uygun, başak çare de yok gibi.

DoGgY ve veysel bunu beğendi.
  7. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun

doğru tabi deneyip göreceğiz ama olacak kafamda güzel planlar var temo4

veysel bunu beğendi.
  8. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun
    baktık olacak gibi değil B planı 23L nano akvaryum için sump çalışması yapacağım.:)

veysel bunu beğendi.
  9. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun

yok malesef bu cuk oturuyor diye aldım ancak alırken bilseydim toplamayacağını o zaman hiç almadan başka çaresine bakardım.

10. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun
    bu ps için özel olarak autocad aracılığı ile pleksi bile tasarladım.Bilseydim uğraşmazdım ancak bu kadar emek var hava taşını denemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

2013-05-29 17.43.35.jpg

11. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ben almadan önce çok araştırdım hep olumlu görüş vardı. Aldıktan sonra da nereye baksam olumsuz görüş... Anlamadım bişey. Belki biz de erken konuşuyoruz ama gürültülü çalıştığı bir gerçek. Ayrıca debisini de beğenmedim. Bakalım ustaların yardımıyla işlevsel bir hale getirebilirsek ne mutlu.

DoGgY bunu beğendi.
  12. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun
    kesinlikle ve su akışıda çok sert oluyor onuda biraz yavaşlatacağım suya kabarcık düşüyor ve cam balon oluyor pleksi ile onada çözüm getireceğim.

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Dağıtmak için aldım bir tane. salı günü bağladım nanoya çalıştırdım, hava tamamen kapalı. Şelale filtre olarak çalışıyor.Ses iyi. Fazla rahatsız etmiyor. Havayı açınca kıyamet kopuyor.
    Hafta sonu hava taşı bağlarız performansa bakarız.
    Vakti olan hemen deneyebilir, basit aslında, hava taşını kablo bağı ile motorun çıkış borusuna tutturup hava vermek yeterli olur kanaatimce. Hava taşı tahta olsun, güçlü bir hava motoru ve bir adet hava musluğu yetecektir. Verilen hava musluklar kısıp açılarak toplama seviyesi ayarlanır.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

-doctore-, YIKIKTEMO, Oceanic ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hava motoru atman at9500 var, çift çıkışlı sıfır sesli, o tamam. Tahta hava taşı bulurum inşallah. Kolay gibi duruyor. İnşallah çözecez bu sorunu.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben geçen sene Ps lerim zayıf diye sumpa dıy hava tahtasından ps yaptım amacım fazla oksijen kazanmaktı.
    Sonuç hüsran ilk aldığım hava tahtası ince kabarcık vermedi hava taşından beterdi,gittim başka yerden bir tane daha aldım oda aynı çıktı üçüncüyü artık denemedim zaten de zor bulunuyor ve ucuz da değil birine 5 tl diğerine 7,5 tl ödedim...:mad:

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben sander kullandım hep gayet iyiydi Alpi kaç zamandır kullandığım var performansı ilk günkü gibi, yarın İsmail'den aldığım ps ye takacağım nasıl çalıştığını video alırım.:)

bulents bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Belkide bu konuda şansım yok abi ...temo26

veysel bunu beğendi.
  18. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    JBL marka olanlar çok dandikler 3 te 1i iyi çıkıyor, sander var alternatif hava taşı o daha iyi galiba...

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İsmail mesajımı okudun mu?

20. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Okudum abi :)

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş