1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

45*30*35 Nano Resif Kurulumu...

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Tamam abi bende onu alacağım fakat asıl sormak istediğim şu. Şimdi camları 4 mm alacağım. Ama 4 mm de cam deldirmek zor dediniz. Delinecek camı daha kalın alacağım. Kaç mm olsun deldireceğim cam. Yani camın kalınlığı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

6 mm ve üstü rahat delinir sanırım. Camcıya sorarsan zaten söyleyecektir. burda:gif

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Merhabalar değerli forum sakinleri;
    Bugün sabah kalkar kalkmaz ilk işim sump yapımı için camları kestirmekti. Bunun için Hasanpaşa'ya gittim. 20*30*35(h) lik bir yan sump yapacaktım. Uygun ölçülerde camları kestirdim. Cam deldirmek ile birlikte toplam 15 TL tuttu. Bence çok ucuz. Deldirdiğim cam 6 mm diğerleri 4 mm. Sonra eve dönerken nalburdan 50'lik oimaş dirsek aldım. Onunda maliteyi 1 TL. Evde silikon kalmadığı aklıma geldi ve 9 TL ye Sista akvaryum silikonu aldım. Gelelim yapım aşamalarına.

Saygılar...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Silikonları yanlara taşırmak dışında ne söylenebilir. Seni kutlarım Görkem. Aslında azmin, cesaretin ve isteğin için çok ifade kullanılabilir ama bazen yazmamak çokşey ifade eder. saygılar:gif

Ellerine sağlık Görkem. Benim merak ettiğim takılı olan pimaş seviyesine akvaryum tam oturuyor ölçtün değil mi ? Akvaryum pimaşın altına tam girecek şekilde mi yapıldı ?

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Görkem eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

6. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Delik biraz asagi acildigi icin olmuyor. Onada cozum getirdim. Sump'in altina istedigim yukseklige ulasana kadar kat kat strafor koyacagim

7. görkemtemel

görkemtemel

Eline sağlık Görkem güzel bir çalışma olmuş. :)

8. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Teşekkürler Görkem abi. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Bu yaptığım sump'ın kuruması için 1 gün beklemem yeterli mi? Bu sabah balkona koydum. Daha hızlı kurusun diye.

Saygılar...

9. görkemtemel

görkemtemel

Bana kalırsa acele etme en az 2 gün beklet ,daha sağlıklı olur.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Görkem silikon 2-3 gün kurusun en sağlıklısı bu olur. Daha sonra mutfak tuzu dökülmüş bez ile sumpu siler durularsın güzelce.

11. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Herkese tekrardan merhaba;
    Akvaryumumu aynı mobilya üzerinde 5 cm kaydırmak istiyorum. Altındaki strafor ile birlikte. Akvaryumdan ne kadar suyu boşaltmam gerekiyor?

Saygılar...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Görkem rahat hareket ettireceğin kadarını çekebilirsin. Suyu alacağın kabları hazırla alabildiğin kadrını al. Canlı kaylar o kadar kısa süre su dışında kalsa da sorun yok.

13. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Canlı kayaları çıkarmayacağım zaten. saniye sürer çekmem herhalde sorun olmaz. Peki çektiğim sırada akvaryum suyunu sağa sola haraketlenmesi bir sorun teşkil etmez değil mi?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İçinde kalacak suyun hareketlenmesi sorun yaratmaz ama kayalara dikkat et devrilip cama çarpmasın. burda:gif

15. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Aslında ben altına mdf mobilya yaptırmayı düşünüyorum. Böyle çekmeceli dolapta güzel fakat bel vermesi durumunda kötü olur. İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz yer var mı? Ya da Praktiker, Koçtaş, Bauhouse gibi yerlerden mdf kestirip babamla yapsam mı iyi olur? Sizce hangisi daha iyi olur? Ya da suntada taşır mı?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Senin hacmini iyi desteklenmiş sunta taşır bence. Mdf alarak yapmak güzel fikir ancak boyutlara uygun bir dolap daha uygun fiyata hazır olarak bulunabilir sözünü ettiğin yerlerde.

17. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Aslında şuan üstünde olan dolap taşır diye düşünüyorum. Daha önce üstünde neler taşımadı ki. Annem de taşır diyor ama. Bilmem bir an böyle bir fikir aklıma geldi. Artık duruma göre bakacağız. Sol tarafına da sump koyacağım.

Saygılar...

18. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Görkem bende taşıyacağını düşünüyorum o dolabın tankını. Hiç başka uğraşlar içine girme kalsın tankın onun üzerinde. ;)

19. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Son kararım eski akvaryumumun oldugu yere şöminenin içine taşıyacağım. Taşırken akvaryumumun ne kadarını boşaltmamı önerirsiniz. Taşları kaldırmadan taşımayı düşünüyorum. Su dalgalanması camların kırılmasına yol açar mı?
    Saygılar

20. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Son mesajımı telefondan ayzdığım için sorun olmuş özür dilerim.
    Deniz akvaryumumu eski akvaryumumun olduğu yere şömineye taşıyacağım. Taşırken akvaryumdan ne kadar su boşaltmamı önerirsiniz? Taşları kaldırmadan taşımayı düşünüyorum. Çünkü taşların yerini çok sevdim. Taşırken su dalgalanması camların kırılmasına ya da çatlamasına yol açar mı?

Saygılar...

Sayfayı Paylaş