1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

450 litre deniz akvaryumu kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde haves tarafından 2 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. haves

haves

Ben hiç sıfırlama yapmadımki hayatımda sonradan aklıma geldi :) akvaryuma suyu basiyorum ama yetmicek yarin döndürmeye başlıcam anca ve dekor için aldığı. Yapıştırıcıda silikon kıvamında değilmiş çok sıvı ve çok uzun sürede donuyo ve bekleyemicem malesef hemen bu kovaları ortalığı toparlamam gerekiyo sıkıntı olucak gibi :)

2. Kalibrasyon suyu ile, mavi kısmı vidayı döndürerek, sıfıra getirmeniz gerekiyor.

Düzenleme: 22 Aralık 2015
    haves ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. haves

haves

Kaynatılmış suda olur o zaman

4. haves

haves

Sevindirici haber test alıcam diye düşünüyordum tarihleri geçti sanıyordum ama sadece nitrat testinin tarihi geçmiş sadece nitrat testi alıcam testler salifert
    20151223_000525.jpg

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. Suyu kaynatınca sudan ağır olan, buharlaşamayan elementler kalıyor. Tuz varsa saf su buharlaşıyor, daha tuzlu oluyor su. Demin yazdım sildim ama 2 liralık akü suyu da olur bence saf su değil mi sonuçta :)

ka2n bunu beğendi.
  6. haves

haves

Haklısınız tabiki Burcu hanım neyse şu kurulumu sağ salim atlatıyım onuda alırım sıfırlarım ro suyla saf su arasında fazla bir değer oynamaz heralde ama yinede saf suyla sıfırlıyım garanti olsun :)

7. haves

haves

20151223_232031.jpg
    20151223_232042.jpg
    Akvaryumun dolmasına cok az kalmıştıki bidonda su bitti simdi tekrar taktım hortumu bidon doluyo şöyle bir sorum olucak bu aldığım kumlar canlı kumdu sabaha kadar kumdaki bakteriler ölürmü ve ikincisi gördüğünüz bir eksik vs varmıdır akvaryumda ? Ayrıca ps nin taban kısmında bir delik farkettim orjinal fabrikasyon ama tıpası varmıydı yokmuydu hiç bilmiyorum ordan cok az kabarcık cikiyor normalmi delik olması ?

Düzenleme: 23 Aralık 2015
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sistem komple çalışmalı.Su tuzlandıktan sonra durgun bırakılmamalı.Ro cihazına tanka kadar uzun hortum alırsanız su tamamlamalarda rahat edersiniz Lütfü bey.

9. haves

haves

Hortum var ayrica bu büyük balıkçı bidonu var akvaryumun yanında bidonu dolduruyorum suan ama bidonun dolması akvaryumu tamamlıcak sekilde 3 saati bulur

ikaros bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kendinize eziyet ediyorsunuz.Musluğu takın akvaryuma dolsun.Bidonu doldurup sonra tanka boşaltmak zor olmuyormu?Canlı kum tanka suyu doldurup tuz eklendikten sonra konur.Sizde öyle yaptınız umarım.

11. haves

haves

Bidona doldurup tuzu bidonda karistiriyorum cunku bu forumda okumustum yine akvaryumun icinde tuz karistirildiğinda beyaz beyaz oluyor camlar ps motoru vs ondan dolayi bidonda iyice karismasini yapiyorum sonrada yine motor ve hortumla akvaryuma basiyorum suyu suanda yaklasik bi 50 lt kadar kaldi akvaryumun dolmasi için yağmur hanım ben şimdi uyucam taşar diye korkuyorum sabaha kadar

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Taşabilir.Ne kadar dolduysa o kadarla sistemi çalıştırın diyeceğim.Biraz su sesi olacaktır ama öyle sakın bırakmayın.Hiç değilse dalga motoru çalışsın.

13. haves

haves

İşte malesef suyu döndüremiyorum akvaryum dolsun diye sumptaki suyuda bastim yukari şimdi içine dalga motoru taktım suyun tuzu 1.024 te sabah erkenden kalkıp suyu tamamlayıp sistemi döndürücem kumdaki bakteriler ölmez o zamana kadar umarım

Düzenleme: 24 Aralık 2015
  14. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Dalga motoru hafiften yüzeye yakın durup yüzeyi çırpıştırırsa sıkıntı olmaz.

Taşma ihtimali olan işler yapmayın. O kesin taşacaktır.

Acele kokusu alıyorum. Bu işte siz acele giderseniz balıklar ecele gider. 3 düşünün 1 yapın başınız daha az ağrır.

YMR_AY, haves, burak ozu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. haves

haves

Acele etmiyorum dün su yetmiyince kumda canlı kum olunca bakteriler ölücek diye panik yaptım ama sabaha karşı saat 5 gibi kalan suyunu tamamladım ps önceden çalıştığında taşmazdı şimdi en kısık halde bile taşıyor onada bu akşam bi çözüm bulucam dalga motorlarını yüzeye verdim

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Psnin toplama kabını çıkartın şimdilik öyle çalışsın.

17. haves

haves

Tamamdır öyle çalışsın inşaAllah normale döner Yağmur hanım

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Döner merak etmeyin :)

haves bunu beğendi.
  19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Tuzlu suyun tatlıdan en büyük farklarından biri de, akvaryum sahibinin "geç saat" kavramının pek olmamasıdır. Bu da tamam, doğru yoldasınız :)

mehmetöz, burak ozu, haves ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. haves

haves

Saat sabahın 5 i demedim kalktim suyla dalga motoruyla ugrasiyorum :D

Ontheway ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş