1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

4x24 T5 KOMBİNASYONU ?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Scarface__ tarafından 20 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    Merhabalar...Armatür ile beraber floresanlarımı degiştirecegim...Ancak hangi kombinasyonu yapacagıma karar veremedim..Tank lps olacak..Giesemann düşünüyorum flolari ama hangilerini kullanacagım konusunda pek bi tecrübem yok..Standart Sylvania 2mavi 2beyaz ışıgını kullanıyorudm ama armtürüm bozulunca yenisini yaptrmaya karar verdim..Çok beyaz tonlu istemiyorum..Sizlerin fikrini almak istiyorum kullanan ve tecrübe edinmiş arkadaşlardan..Şimdiden teşekkürler

2. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    giesemann kullanmadığım için ati ve pac sun üzerinden örnek verebilirim. yakın renkleri kullanabilirsiniz.

4x24w kullansa idim

ati blue plus
    ati coral plus
    pac sun ultrawide uv
    ati blue plus

kullanırdım. Ati coral plus biraz pembemsi bir renk verdiği için mor-pembe t5 eksikliğini hissettirmez. ultrawide uv ise renkleri güzel gösteriyor ve ayrıca Uv t5 eksikliğini kapatır

3. surgeon

surgeon

İsim:
    HÜSEYİN
    Yeni kurulum yaptım. ******* akvaryum dan gökhan abinin önerisi
    Giesmann Super purple
    Giesmann Aquablue azure
    Giesmann Aquablue coral
    Giesmann Actinic blue

Ne kadar doğru bilmiyorum forumdan da pek ses yok bu ara. Bana görüntü güzel geldi

4. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    4 t5 de hem purple hemde beyaz t5 i aynı anda kullanırsanız ister istemez çok beyaz görüntü olur. O Yüzden Çoral plus yazmıştım hem beyaz hemde kırmızı- pembe rengi verir.

Aqablue azure ile ultrawide UV flo rengi olarak yakın lar ama spektrumunda daha fazla UV olan ultrawide UV yi tercih ederdim çünkü dediğim gibi UV ampul eksiğinizi kapatır. UV ampul görsel olarak akvaryuma çok şey katıyor.

Tekrar ediyorum giesmann hiç kullanmadım o Yüzden belki güzel bir kombinasyondur bilemeyeceğim ama tavsiye ettiğim ampulleri şu an kullanıyorum o Yüzden tavsiye ediyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Düzenleme: 21 Kasım 2016
  5. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    İlginiz ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum...Pacific sun uv ne ton da ışık veriyordu yada azure olan..Bu floların hangi degerde ışık verdigni görmedim açıkcası.Varsa tankınızdan bi görüntü ekleyebilir misin sadece t5 lerin açık oldugu an :) Çok teşekkürler

6. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
  7. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    Cok tesekkur ediyorum ilginize.Ati blue plus ve giesemann aquablue arasnda cok fark var mi 2 adet ati yada giesmann alcagim.beyaz olarak da hangsini almaliyim son flo icin daha karar veremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş