1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

5 dk da bütün yavrularım öldü

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kingsnake tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Daha önce türünü bulamadığımız balıklarım:D yavru almıştı anneyi yavruluğa ayırdım 15 gün dayanamadım kusturdum 18 adet kesesiz yavru çıktı çok güzel yüzüyorlardı 5 dk sonr abir anda hepsi ölüverdi:( neden olmuş olabilir sizce bu?

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: 5 dk da bütün yavrularım öldü

Size ilk önce iyi yüzüyormuş gib gelmiş olmalı. Suya alışamadıkları için de ölmüş olabilirler. Sizin balığınız dişi Chuwa'ydı galiba pek hatırlayamayadım

volkantr34 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun ama kusturma işlemi neden yapıldı, nereye yapıldı, nasıl yapıldı gibi birçok sorunun cevabı gerek. Yavruların kusturulduğu su çok sorunlu ve sanırım hazırlanmamış suydu.

Tecrübe olmuş, bir dahaki sefere işlemi yapmadan önce üzerine yazışırız yaptıktan sonra değil.:ay:

4. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal

Temel abi anneyi 1 haftadır akvaryumum içerisindeki yavrulukta tutuyordum kendisi bıraksın diye.

Yani yavruluk ısısı ve suyu sorunsuzdu dayanamadım kusturdum kesesiz ve salıklıydılar hemen yüzmeye başladılar. Benim tek kafama takılan 1 hafta aynı yavrulukta sarı prenseslerimin keseli yavruları mantarlaşıp ölmüşlerdi acaba mantarın etkisimi diye düşünüyorum ama akvaryumdan hiç çıkartmadım yavruluğu etkisi geçmiştir diye düşünüyorum.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu yavruluk dediğin ana akvaryum mu yoksa ayrı bir akvaryum mu ?

6. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk

Balığı kusturmak yerine yavruların saklana bileceği bir dekor hazırlasanız hem daha doğal olur hemde balığa işkence etmek zorunda kalmazsınız.Ben kayalardan dekor yapmıştım ve yaklaşık 25 tane sağlıklı balığım oldu kusturmadan.

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Evet işkence etmeyelim hayvana ... Bende bu balığın türünü bulup alırsam bunu iyice okurum...

Sayfayı Paylaş