1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

5 lt'lik Şişeden Yavruluk Yapımı ve Yavrularım, Süreç Doğru mu?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Fatihkibar tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Fatihkibar

Fatihkibar Guest

Arkadaşlar merhaba forumu sadece okuyucu niteliğinde kullanan ve değerli akvarist üyelerimizin tecrübelerinden faydalanarak forumu kullanmaktayım. Yakşalık yarım saat önce 5 lt'lik şişeden yavruluk yaptım ve akabinde 2 anaç yunusun ağzı doluydu hemen hemen 18-19 gün oldu ve sabredemeyip kusturdum gerçi yumurtalarından da ayrılmış vaziyetteler ben kusturmasam bugün yarın kusacaktı anaç..

Konuya gelecek olursak resimde de göründüğü gibi yaptığım yavruluğun içinde yaklaşık 50'e yakın yunus yavrusu sahibi oldum. Bu işlem doğru mudur ve ayrıca iç motor yavruluğun karşı tarafında bulunmakta akvaryum 1 metre. Motordan çıkan hava baloncukları oraya kadar yetişmiyor ama sirkülasyonu hissediyorlar yaşamaları için bir engel teşkil eder mi motorun 1 metre uzağında olması? Ben şey diye düşündüm nasıl olsa keselerinden kurtulmuşlar o yüzden o hava yetecektir diye düşünüyorum doğru mudur?

2. Kemal Kardaş

Kemal Kardaş

İsim:
    Kemal Kardaş
    Cevap: 5 lt'lik Şişeden Yavruluk Yapımı ve Yavrularım, Süreç Doğru mu?

Fatih bey yavrularınızın sağlıklı gelişimi için hava motoru yardımıyla hava taşı v.s benzer bir şekilde yaptığınız yavruluğun içine hava taşı koyarsanız havasız bir odada açılan pencere gibi balıklarınız rahat eder diye düşünüyorum.

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: 5 lt'lik Şişeden Yavruluk Yapımı ve Yavrularım, Süreç Doğru mu?

Eğer yavrulukta yeterli su sirkülasyonu sağlanıyorsa sorun yok ama su sirkülasyonu yoksa olacak şekilde yavruluktaki delik sayısını artırmanızı tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş