1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50*14*35

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde kayhan45 tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya
    Bu akvaryum'a kaç tane ve kaç dişi kaç erkek lepistes koyabilirim?

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: 50*14*35

Sen bence 1 erkek 3 dişi koy. Akvaryumcudan sağlıklı olanları almaya gayret et. Bunu da akvaryumun önünde sanki balıklara yem verecekmiş gibi elini götürdüğün anda hepsi birden yukarı fırlar. Yukarı fırlamazsa rahatsızdır. Bir hastalığı vardır. Onu tercih etme iyi incele balıkları sorun olmasın yüzgeçlerinde kuyruklarında. Renkleri net olsun. Kambur olmasınlar. Litre olarak akvaryum küçük sayılmaz. 1 erkek 3 dişi koyup. Çınar gibi ihtiyacı az canlı bitkilerle dekore edersen akvaryumu onlar üreyecek ve yavrularıda büyümeye başlayacaktır. Bu şekilde lepistes bakmak zevkli olmalı...

kayhan45 bunu beğendi.
  3. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya

Bence biraz az değilmi ben bir keresinde daha küçüğüne 10 tane felan lepistes almıştım ve yaşamışlardı.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Önemli olan yaşamaları değil ki. Bunlar boş durmayacak çoğalacak 3 dişi olacak her seferde 5 yavru kurtulsa 3 dişiden 15 yavru yapar 3 ayda bunlar büyüyecek 7 dişide buradan çıkarsa her doğumdan 2 yavru kurtulsa 20 yavruda buradan eder. Bence biraz daha ileriyi gör. Bunlar üreyecek ve çoğalacaklar.

kayhan45 bunu beğendi.
  5. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya

Tamam işte çok olsa daha fazla eder mesela 2e 8d 5tanesi kurtulsa ayda 40 yavru olmazmı?

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Sizin amacınız yavru mu yoksa sağlıklı bir akvaryum mu önce siz buna karar verin ? Gerçekten sağlıklı bir akvaryum istiyorsanız popilasyonun zamanla ve yavaş yavaş artması her zaman daha iyidir... Ama eğer öyle düşünmüyorsanız akvaryumcularda yer azlığından yapılan işkenceyi sizde yapabilirsiniz. O akvaryuma 20 civarı lepistes koyarsınız akvaryumunuz boş gözükmemiş olur. Ama sonrada akvaryumdaki balıklarınızın neden öldüğünü bulmak için tek tek konu açar inceleme yaparsınız. Ben 100 litrede 4 adet lepistes beslemiştim. Çok daha sağlıklı bir akvaryum oluşturmuş sonuçta da sağlıklı yavrular almıştım. Sizde bu hobide böyle ilerleme kat etmek istiyorsanız. Benim düşünceme göre en fazla ama en fazla 2 erkek 5 dişi beslerdim. Oda erkeklerin biri ölürse tekrar balık ekleyip tüm canlıların sağlığınızı riske atmamanız için.

kayhan45 bunu beğendi.
  7. kayhan45

kayhan45

İsim:
    kayhan sertkaya

Siz benden daha tecrübeli'siniz bende sizin dediğinizi yapacağım az balık alıcam :) teşekkürler saolun

LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş