1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50*50*50 Reef İçin Led Aydınlatma

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde inwincible tarafından 26 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. inwincible

inwincible

İsim:
    nihat erkaraca
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sps besleneceği için iyi hesap etmek gerek 10000-15000k 450-460 nm bayağı bir güç,üç tane kanımca yeterli gelecektir ama bu işte deneyimi olan arkadaşlar ve abiler yardım edecektir...:)

3. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Ara sıra takip ettiğim yurt dışı siteler var o ölçülerde akvaryumlarda 100w civarı led kullanılıyor SPS için hatırladığım kadarıyla...

4. inwincible

inwincible

İsim:
    nihat erkaraca
    36*1 watt kullananlar var. öneri sunabilecek arkadaşlar varsa 50*50*50 için öneri bekliyorum. 1 watt 3 watt veya 10 watt hangisini kullanmak daha verimli

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Nihat Bey merhaba. Konu hakkında derin bilgim yok, ama şu sıralar ben de benzer bir araştırma içinde olduğum için edindiğim birkaç bilgiyi söyleyeyim dedim. Gösterdiğiniz ebay kaynaklı ledler, high power ledler üzerlerinde yazılan değeri vermiyormuş. Bu da yosun sıkıntısına sebep oluyormuş direk. Mantıklı da... çünkü gerçekten çok sağlam k ve lm değerlerine sahip 10w high power ledleri 4-5 dolara alabiliyorsunuz. Ben de almış bulundum yalan yok, ama mecbur kalmadıkça kullanmayı düşünmüyorum. Piyasaya baktığınızda cree, edison gibi kaliteli markaların 1w lık ledleri o fiyata. Ya bu kadar millet saf, yahut bu işte bir hinlik var. :) Alır da olumlu sonuç alırsanız bilmek isterim. Mutlu da olurum. ;)

6. DoGgY

DoGgY

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sagun
    Led için verdiğin linkteki led e baktım ancak o led kaliteli değil ışığı doğru verimli veremiyor Karaköyden aynı fiyata Helio , Powerlux almanı tercih ederim ve tabi öenmli bir detay var güzel bir soğutucu yapmalısın ledi ne kadar iyi soğutursan alacağın verim o kadar güzel olur ve ledin ömrü artar driver olarakta mean well tavsiye ederim onun dışındaki driverlara yanaşma derim.Her hangi bir soru yada yardım isterseniz yardımcı olabilirim.Led işi ile uğraşıyorum.Şimdiden kolay gelsin

7. inwincible

inwincible

İsim:
    nihat erkaraca
    yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. almaktan vazgeçtim.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Vazgeçmekle iyi yapmışsınız.

Tam yazıyordum son mesajı gördüm SPS düşünüyorsanız Bence en ideali MH dir 120w lık Bir mh ve yanına T5 mavi veya led güzel SPS beslenir. MH yi günde 2 saat bile yaksanız yeterde artar bence.

Sayfayı Paylaş