1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50 cm bitkili kuruyorum ve birsürü sorum var

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde boom0506 tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Arkadaşlar bitkili tank kuruyorum sorularım şunlar
    1.arka fonum nasıl olmalı ?
    2. bitki olarak eloeda ve tilki kuyruk koyucağım güzel olurmu
    3. zemin kumu nasıl olmalı ve bu dere kumu dediğiniz kum bildiğimiz inşaat kumumu ?
    4. balık olarak 3d 1e lepistes koyucağım
    5. gübre olarak sıvı gübresi düşünüyorum doğru olurmu ?
    6. aydınlatma olarak daylight tasaruf 20 w ampül kullanacağım yeterli olurmu ?
    cevaplarınız için teşşekürler

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Arka fon düz siyah olsun, bitki olarak elodea, anubias gibi kolay bitkilerden olur seçebilirsin. Tilki kuyruğunu akvaryuma sokma çok dağılıyor pisletiyor akvaryumu. Zemin kumuda siyah hagen tipi bir kum seçebilirsin, taablet gübre ve sıvı gübre ile devam edersin zaten bitkiler basi tür olacak. Aydınlatma için bir adet grolüx ve bir adet aquastar olsa güzel olur.

ka2n bunu beğendi.
  3. Tolga Ünal

Tolga Ünal

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Ünal
    Peki veysel abi Philips 23w Tornado 6500k ışıklandırma yeter mi sence 50 cm bir akvaryuma ?

4. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Seçtiğiniz bitkiler için dediğiniz aydınlatma yeterli. Zaten 50 cm lik bir akvaryum için en uygun seçim o olacaktır. Florasan daha zor o boyuta.
    Kum olarak hagen şık bir kum ama ben dere kumunu seviyorum. Misket gübre ile desteklendiğinde süper oluyor.

Sayfayı Paylaş