1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50 Litrelik Acemi Kurulum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Oceanic tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Oceanic

Oceanic

Tekrar merhaba,

Deniz akvaryumu ekipmanı toplama çalışmaları devam ederken dayanamayıp kurduğum küçük acemi tankımdan birkaç kare paylaşmak istedim.

Tank Ölçüleri: 40x35x35(h)
    Askı tip iç filtre (muhtemelen Atman hf-300 ile değiştirilecek)
    50 watt ısıtıcı (26 derece)
    Hagen kum
    Zetlight Nano ZN-1702 led aydınlatma

Balık Türleri:Colisa Laila Gromi, neon tetra, zebra, albino çöpçü, Lepistes, plati,cüce vatoz ve karidesler
    Kullanılan yemler: Jbl, Tetra ve tropic marine
    Bakım: haftalık düzenli %10 su değişimi, aktif karbon, Jbl su düzenleyici
    Su: Çenesuyu damacana (İzmit bölgesinde tanıştığım bütün hobiciler tarafından özellikle tavsiye edildi.)

Ekli Dosyalar:

Homeros ve veysel bunu beğendi.
  2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Güzel bir görüntü MaşaAllah :nazar: Kütük Güzelmiş :)

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi güzel kareler ve iyi paylaşım olmuş eline sağlık...:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah gayet ilgi ve dikkat çekici. Tebrikler.:)

5. Oceanic

Oceanic

Yorumlarınız ve beğenileriniz için çok teşekkürler. Yeni eklenen türlerle birlikte balık yükü biraz fazla oldu sanırım akşam yeni fotoğrafları ekleyeceğim. Kurulumdan sonra daha rahat farkediliyor, aydınlatmada her ne kadar ciddi bir bitki gelişimi gözlemlesem de daha doğal bir renk arıyorum. Yeni bitkilerle arka planda daha doğal bir görünüm oluşturmak istiyorum. Kütükleri biraz daha renkli hale getirmek için arasından suyun dışına taşacak şekilde sizde uygun görürseniz mangrow veya bambu fidanı eklemek istiyorum.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Olur abi niye olmasın güzel yapıldıktan sonra hayal gücünün sınırı yok...:)

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah tatlı,tuzlu bir arada desenize:)

8. oidis

oidis

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Emre ÖZKAYA
    Özgür Bey elinize sağlık, gerçekten güzel olmuş.
    Kütük iki parça mı? Arkadaki kısım aynı parçaya ait fakat ayrık gibi geldi.
    (P.S. : Bu arada mütevaziliğiniz için teşekkür ederim, hiçte acemi bi kurulum gibi gelmedi bana :) saygılarımla. )

9. Oceanic

Oceanic

Ozan Abi teşekkürler, ikisininde keyfi farklı gerçekten :)

Emre Bey kütükler iki ayrı parça ama şanseseri biraraya getirince ağaç kovuğu gibi bir yapı oluştu. eğer gelişirse java moss ve mangrov filizleriyle daha canlı bir görünüm vermek istiyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim ama cidden yolun çok başında olduğumu farkediyorum buradaki üstadları okudukça :)

Birkaç tanede yeni resim eklemek istedim.Şu an akvaryumda hafif bir kaos ortamı var balık sayısından dolayı. Yakında sayıyı makul düzeye indireceğim

20130227_085027.jpg 20130226_235157.jpg 20130226_235223.jpg

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Keyifli seyirler, gayet güzel duruyor.

11. oidis

oidis

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Emre ÖZKAYA
    Özgür Bey,

Dizayn konusunda bi tavsiye vermek istiyorum, lütfen işinize karışmak gibi düşünmeyin. Değişiklik yapmak istediğinizde bi deneyin derim :) .

İlk önce iki kökü ayırın öndeki parçayı biraz daha sola döndürüp tam sağ arka köşeye yine dikey yerleştirin. (Benim tercihim ışığı sağa alıp kökü sola yerleştirmek olurdu.) Ancak kökü kuma tamamen gömün, alttaki çıkıntılar biraz görünsün ama. Sanki topraktaki güçlü bi ağaç görüntüsü elde edersiniz.

İkinci olarak bitkileri en arkaya gruplayarak yerleştirin.

Son olarak kökteki arka parçayı yatay konumda öne yerleştirin. Ancak dikey konumdayken üst tarafta kalan sivri taraf, dikey olarak kuma gömdüğünüz kökün önüne gelsin. Bu uç kısmı da tamamen kuma gömün ki dikey kütüğün temeli de görünebilsin, diğer tarafı kuma gömmeyin.. Hafif çapraz bi konum alacak ve o da yine toprakta gibi görünecek. tabi ki dikey kökteki bitkilerde bu köke yerleştirilecek.

Balık türünü de sadece neon yapın. Akvaryumda grup halinde yüzmeleri çok hoş olacaktır.

Teşekkür ederim.

(P.S.: Lütfen işinize karıştığımı düşünmeyin ve ukalalığımı bağışlayın. Tabi ki zevk sizin zevkiniz ve istediğiniz tasarımla keyifleneceksiniz. :) )

12. StaatSanWalt

StaatSanWalt

İsim:
    Fatih Yuksel
    Mükemmel durmuş tebrikler

Sent from my LG-E730 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş