1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

500 Litre akvaryum için önerilerinizi bekliyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Mehmet Ali Kayacı tarafından 25 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali Kayacı

Mehmet Ali Kayacı

İsim:
    Mehmet Ali
    Hep olumsuz düşünüyorsunuz :koptum: protein skimmer için aklımda 2 model var sizce hangisi olsun o halde jns co2 mi yoksa Bouble Magus C66 yada sizin öneriniz varmı? Aydınlatma önerinizide bekliyorum ben araştırma saffasındayım şimdi yazarsam yine taşlamaya başlıyacaksınız:koptum:

2. Mehmet Ali Kayacı

Mehmet Ali Kayacı

İsim:
    Mehmet Ali
    Yada tunze 9011 protein skimmer

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan

Portal yabancı değil bu akvaryumlara :)

Mehmet Bey öncelikle aramıza hoş geldiniz. Bir Dropp off tankın seyri gerçekten güzel. Amaaa dropp off da düz tanktan farklı matematikler vardır. Dropp un derinliği cam kalınlığı vs.
    Lütfen yanlış anlamayın amacım yermek değil sizin bu hobiye keyifle başlayıp sinirle bırakmanızı istemiyoruz. Tanka baktığımda mühendisliğinde silikonlamasında borulamasında gördüğüm işçilikte bu işi yapan kişinin bir akvaryum yapımcısı olmadığını düşünüyorum. Sump yüksek dolayısıyla içine düşünebileceğiniz bir ps modeli yok. Belki su doldurmadan önce bir ps koyabilirsiniz ancak toplama kabını her temizlemek istediğinizde sumpı boşaltıp çıkarmanız ve ps nin kafasını çıkarmanız gerekecek. İniş sisteminiz iki iniş gibi görünsede birleşip tek vanaya bağlanıyor. Vanayı milim fazla kıssanız tank taşacaktır. Kutusuz bir taşırma sistemi yapılmış rahatsız edici şekilde ses yapacaktır. Cam anladığım kadarıyla 12 mm . Ve bu derinlikte bu kalınlığın yeteceğine çok emin olamadım. Su basmadan önce bunları gözönünde bulundurmanız hobinizin sürekli olması konusunda etkili olacaktır.

Düzenleme: 28 Haziran 2018
    Moliro, veysel, Sena ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Mehmet Ali Kayacı

Mehmet Ali Kayacı

İsim:
    Mehmet Ali
    Daha öncede forumdaki görüşleri dikate aldığımı belirtmiştim arkadaşlarla borulama ve sumpı büyütmekle ilgili fikirleri ile yola çıkıp bir sonuca varmıştık onun için skimmer sormuştum.

5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Son durum ney bu tankta dağıttık mı yola devam mı? İlgimi çekmişti :bilmem:

Sayfayı Paylaş