1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

5000'e az kaldı

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Kıymetli portal sakinleri,

Şu an 4991 üyemiz var. 9 kişi sonra 5000 olacak.

Sizce gelişim nasıl?

Portalda sunulan hizmet kalitesi (içerik ve sunum) ile üye sayısı sizce paralel mi?

Ya da paralel olmalı mı?

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hocam portalın gelişimi, bence içerikle ilgili. Tabi ki de 5 bin üye az de az değil. =) İçeriğimiz çok güzel bizim. Zaten bu sayede gelişiyor, büyüyoruz. İçeriğimizi de, faydalı bilgileri bizden esirgemeyen, bu işi senelerdir kendine bir sevda edinmiş üstadlarımıza ve araştırmacı, paylaşımcı üyelerimize borçluyuz. Balıklarımı sattığım çocuk vardı geçen eve geldi balıkları almaya, ayak üstü ona bile bahsettim buradan. :) Demek istediğim buranın içi, insanları, içeriği farklı... Sıcak bir ortam var ve seviyorum burayı.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Şu anda portal gelişimini iyice süzmek isterim. Bilindik isimler var onlar arasında bir paslaşma oluyor. Sürekli o ona o ona o ona o ona sürekli böyle... belki ilerde yani kışın gördüğümüz isim sayısı değişecektir inşallah... Ama eskiden bu paylaşımların yapıldığı az forum sitesi vardı ama şimdi binlerce ilk günkü halleride kalmadığına göre umarım hayırlısı olur o kadar üye varda o kadar isim yok hocam....

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hadi üye toplama çalışmalarını başlıyoruz. :) :) Bir kaç kişi çağırıyorum ben.

Diğer platformlara göre içeriğimiz defalarca kat daha iyi. Fakat üye sayımız onlardan az. Fakat bizim üyelerimiz onların üyeleri gibi sadece ilan verip çıkıp gitmiyorlar. Gelen hergün bir girip bakıyor ne olmuş diye. Ben paralel olduğunu düşünüyorum. Yanılmıyorsam ben geldiğimde yaklaşım 10-11 ay önce 2 bin küsür kişiydik. Ne kadar kaliteli paylaşım o kadar üye...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Unutulan bazı şeyler var yanlız. Kurulum tarihi olarak bizim ile eski forumlar arasında yıllar var ama üye sayısı bazında bakılırsa üye sayımız çok çok fazla. Kolay değildi bu noktaya dahi gelmek. Ayrıca herkesin kabul edilmediği bir platform çizgisi olması ve haddinden fazla konuyu kısır, alıntı olmasından dolayı kilitleyip arşive atmak bu üyeleri geri çekti. Tabi hep söylüyoruz bunların önemi kesinlikle yok. Yani büyümesini istemek sadece ve sadece aynı kalitede olursa bize uyar.

Kurulum tarihimize göre bence üye sayısı fazla. Katılımcı oranı az gibi görünse de eller vicdanda ise ve kimsenin emeğini göz ardı etmeyeceksek daha fazla aktif üyesi olan eski forumlardan paylaşım hızı daha fazla, konularımız ise kat kat kaliteli. Mesela forum sisteminin değişimimde kaybedilen üyeler. Üyelik adlarını veri tabanı tanımadı vs, ardından google arama motorundaki tüm konularımız sıfırlandı silindi.

Fakat ben içimden gelinen noktayı bu kadar kaliteli ve yeni içeriğe sahip bir platformun daha iyi olmasını umuyordum açıkcası. Elbette olacak ve biliyorum ki bu çok hızlı olacak yani bir anda belkide elimiz ayağımız dolaşacak hızlı gelişimden dolayı.

Konuyu açan Hasan'ın bir bildiği olduğu muhakkak ama başta da söylediğim gibi çok hobici platfomun havasına uymadığından aramızda tutunamadı. Belki daha esnek olmak lazım bu konuda bilemiyorum ama bir yandan da umursamıyorum kaliteli ilerliyor olmasından dolayı.

murer ve emmi_06 bunu beğendi.
  6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Temel abi doğru yolda ilerliyorsunuz bence. Kesinlikle 1 tane alıntı paylaşımımız yok. Herkes bildiği konuya yazıyor. İlla bişeyler yazmak için değil. Zaten tuzlu sucu olsun, bitkici olsun, malawici olsun, tanganyikacı olsun tüm kesitlerden en azından bir kaç tane tecrübeli, yıllarını bu hobiye adamış, ÜSTAD üyemiz var. Bence yapılan paylaşımlar ortada. Aradaki farkta belli. Çokta fazla söze gerek varmı ? Diğer forumlar sahibinden.com gibi ilan sitesi olarak kullanılıyor :) Bence üyelik konusunda en doğru şeyi yapıyorsunuz. Esnetmemeniz gerek. Üye sayımızda göz ardı edilecek kadar değil zaten.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bizler için üye sayısı değil,kaliteli,paylaşımcı üye sayısı önemli.Zira bazı dayatmalarımız,olmazsa olmazlarımız olmasaydı eminim şuan üye sayımız 15,000 olurdu.Az olsun, öz olsun herzaman iyidir.

Ağır ama emin adımlarla ilerlemenin verdiği hazzı yaşıyoruz şuan.:nazar:

murer, emmi_06, hasanacar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Olcay abi,aklımdan geçenleri yazmıssın.Yeni açılan bi site için standartın üstünde olduğumuzu düşünüyorum.
    Site ilk açıldığında Olcay abi ve Temel abide hatırlar,hobi adına soru soracak kişi arıyorduk:D:D

reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bence sayıdan daha önemlisi ortamdaki kaliteli üye sayısı. Kaliteli üye sayısı forumlardaki en önemli etkendir. Bu sayede forum kalitesi yükselir yükselen kalitede katılımcı sayısını arttırır.

Yinede bilgilendirme için teşekkürler =)

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Üye sayımız 5008 herkese hayırlı uğurlu olsun...

Yeni hedefimiz 10.000 ...

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Özgür üye sayımız 100-150 lerdeyken forumla tanışmıştım. Günde enfazla 3-5 kişi online oluyordu.Hatırlarsan birgün vukuat çıkartmıştım. Beni banlamıştın ve bir yandanda msn den bana sakin ol abi yaa diyordun?:D:D:D Temel abide çok çekmişti benden hakkını ödeyemem. :)Ne günlerdi bee.:aha:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Yeni üye oldum ama süper bir site.

:aha::aha: em34:em34:em34:

Erman Pehlivan ve reis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş